Jak bojovat s účinky stárnutí a zánětů pleti způsobených rouškami

 Krása 
23. listopadu 2020 09:32 / Mirka Malá
  0
📷
5 fotografií v galerii
Pleť pod rouškou velmi trpí Depositphotos
Obvykle je to slunce, kdo je veřejným nepřítelem číslo jedna pro pleť, nyní jsou to ale především roušky, po kterých pleť stárne a tvoří se na ní záněty.

Okluzivní povaha roušek znamená, že se pod nimi potíme, což vede k prevalenci bakterií a ucpávání pórů. Pleť pod rouškou ale také stárne a více se tvoří nepohodlné jemné linie. Jak s tím ale úspěšně bojovat?

Záněty a tvorba jemných linií

Zánět může být snadno způsoben fyzickým otíráním roušky o pokožku. Problém nenastává jen při nošení roušky, ale i při jejím sundávání. "Drobné praskliny v pokožce znamenají, že do nich mohou vniknout bakterie, nečistoty a další škodlivé toxiny, které vyvolávají zánětlivou reakci,“ říká expertka na pleť Debbie Thomas.

Řešením je pomoci pleti častějším používáním pleťových masek, které obsahují niacinamidové sérum. "Niacinamid je známý protizánětlivý prostředek,“ říká dermatolog Dr. Anjali Mahto a je podle něj prokázáno, že posiluje kožní bariéru a udržuje ji hydratovanou.

Dalším řešením je použití výživného séra těsně před nasazením roušky, pokud v ní musíte trávit většinu dne. Hledejte receptury bohaté na zvlhčovadla, jako je glycerin a kyselina hyaluronová.

Pokud zvolíte sérum s kyselinou hyaluronovou, předejdete tak rovněž tvorbě jemných vrásek, které se tvoří snáze právě proto, že je pleť kvůli častému nošení roušky vysušená.

Plísňové akné

Plísňové akné je způsobeno kvasinkami na pokožce, kvůli kterým se na pleti tvoří nechvalně známé pupínky. Tyto plísně samozřejmě rostou nejlépe v teplém a vlhkém prostředí, což znamená, že nošení roušky je přesně tím prostředím, kde se jim dobře daří.

"Plísňové akné se pod rouškami tvoří především kolem úst a vlasových linií, protože dýchání do uzavřeného prostoru vytváří vlhkost a způsobuje pocení,“ říká estetička Dr. Kemi Fabusiwa.

Řešením je používání obličejových masek s přísadami síry a zinku, které mají silný santifungální účinek.

Rosacea nebo-li růžovka

Rosacea způsobuje, že se na obličeji objevují malé červené hrbolky, protože roušky mění mikrobiom pokožky.

"Když je váš dech zachycen rouškou v blízkosti pokožky, může vlhké prostředí způsobit růst kožních organismů, které způsobují růžovku,“ říká dermatolog Aikaterini Charakida.

Řešením je častější nanášení zvlhčovačů na obličej, které jsou dobrým způsobem, jak zachovat bariérovou funkci pokožky a snížit podráždění nebo oděr od roušky, dodává Dr. Charakida. Dále čtěte: Kyselina polyglutamová je jedinečná hydratační složka pro suchou a dehydratovanou pleť.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Stylová města Itálie, která stojí za návštěvu

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít