Začít s běháním v zimě přináší mnoho výhod

 Zdraví 
30. prosince 2020 08:10 / Eva Vogelová
  2   1
📷
5 fotografií v galerii
Běh je ideální sport na hubnutí, takže byste s ním měli začít už teď Depositphotos
Většina lidí se mylně domnívá, že začít s během v zimě není dobrý nápad. Odrazuje je chladné počasí. Někteří se bojí, že kvůli tomu onemocnění. Všechno jsou to však spíše výmluvy. S běháním můžete začít v jakémkoliv ročním období. Běh v zimě má navíc velké výhody. Zjistěte, proč s ním začít už nyní.

Začínat běh v zimě je velmi dobrý nápad hned z několika důvodů. Nebude vám takové horko jako v jiných ročních obdobích. Nemusíte se bát, že prochladnete, pokud si pořídíte kvalitní oblečení na sport a nebudete se extrémně přepínat. Vykročte ze své komfortní zóny a postavte se k nové výzvě čelem.

Udržíte si o vánočních svátcích svoji původní váhu

Běh je ideální sport na hubnutí, takže byste s ním měli začít už teď. Během vánočních svátků se nelze ubránit různým dobrotám, což způsobí rychlé nabírání tuků. Pokud nechcete o Vánocích přibrat pár kil a zároveň se nehodláte vzdát sladkostí, začněte běhat.

Nemusíte podávat žádné velké výkony. Stačí si na dvacet minut denně vyběhnout v blízkém okolí. Když se hodně zadýcháte a nebudete moct s během pokračovat, vystřídejte ho za rychlou chůzi. I během ní můžete spálit několik kilokalorií.

Vyženete z těla napětí

Před Vánoci lidé často pociťují největší stres v roce. Letos je ještě umocněný pandemií. Málokdo se v tomto období necítí ve stresu či pod velkým tlakem. Špatným náladám a depresím nahrává i chladné počasí a málo světla. V zimě lidem chybí nejvíce vitaminu D, takže je potřeba, aby každý den strávili určitý čas venku.

„Běh může pomoci zmírnit napětí. Gauč, televize a topení ztěžuje odchod z domu. V zimě mnoho lidí zjistí, že běhání je v zimě ideální, protože si uvědomí, kolik času zbytečně tráví doma,“ tvrdí lékař Michael Burdon, který se zaobírá sportovní medicínou. Dále čtěte: Pro zdraví a pevné tělo vyzkoušejte cvik prkno. Vytrvejte měsíc a uvidíte první výsledky.

Chřipková sezona vás neskolí

Chřipková sezona se pomalu blíží. Letos bude navíc spojená i s covidem-19, takže je potřebovat posilovat imunitu. Díky běhání v zimě se zocelíte a budete odolnější proti virům. „Pokud nejste nemocní, běhání v zimě je pro vás bezpečné. Běh v chladném počasí výrazně zlepší imunitní systém, čímž vás ochrání v období, kdy mezi lidmi nejvíce koluje nachlazení,“ vysvětluje doktor Burdon. Nyní už nemáte nad čím váhat, jděte si zaběhat ještě dnes.  

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Soud rozhodl: Manželka De Nira nedostane polovinu jeho majetku. Rozvod by ho zruinoval

Styl

Detoxikační náplasti na nohy mohou vyvolat alergickou reakci. Neexistuje navíc důkaz, proč by měly fungovat

Dům a zahrada

Jak si ochočit morče a naučit ho slyšet na jméno

Zavřít reklamu