Co skutečně dělá a nedělá používání suchého šamponu s našimi vlasy

Suchý šampon může být nebezpečný
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Krása 
27. prosince 2020 09:36 / Depositphotos
  1   1
Je suchý šampon škodlivý pro naše vlasy? Tato otázka mnohé z nás nejspíš ani nikdy nenapadla. A odpověď na ni může být překvapivá.

Naše závislost na ošetření vlasů suchým šamponem bývá někdy i docela veliká. Některé ženy dokonce šuchý šampon používají i třikrát týdně. A to není málo. Takže je docela dobré vědět, zda je to pro naše vlasy vůbec v pořádku.

Co dělá a nedělá suchý šampon

Je tady jedna velká nevýhoda v případě, že suchý šampon používáte déle než tři dny po sobě. "Mohly byste se dopracovat k bolavé a podrážděné pokožce hlavy,“ říká tricholožka Anabel Kingsley. "Výsledkem je, že máte potřebu se škrábat, což může oslabit vlasy v kořínku a způsobit jejich vypadávání.“

Suchý šampon při vyšší frekvenci používání také může narušit jemnou rovnováhu mikrobiomu pokožky hlavy - povrchové vrstvy pokožky, která je domovem stovek mikroorganismů, které vytvářejí dokonalé prostředí pro zdravé vlasy.

Časté používání suchého šamponu lze tedy považovat za nevhodné, protože může způsobit nerovnováhu škodlivých bakterií.

Navíc pokud jste si někdy po nastříkání suchého šamponu prohrábly prsty vlasy, tak se vám jejich struktura jistě zdála najednou jiná. To je proto, že suchý šampon brání tomu, aby oleje z pokožky hlavy přirozeně putovaly po vlasu a hydratovaly jej až ke konečkům.

Pokud používáte suchý šampon často, hydratujte pokožku

Obecně tedy platí, že suchý šampon by se měl používat pouze jako doplněk klasického mytí vlasů. Pokud ho například použijete dvakrát do týdne, nic se nestane.

Pokud ho ale používáte opravdu častěji, pak jednou týdně použijte peeling na pokožku hlavy, abyste ji hydratovaly a také odstranily případné nalepené zbytky suchého šamponu. Takových produktů je celá řada. Můžete si vybrat přípravek se zinkem a heřmánkem, který zamezuje podráždění pokožky hlavy suchým šamponem.

Navíc je potřeba připomenout, že rovněž existují produkty, které obsahují práškové kukuřičné a rýžové škroby, které jsou jemnější než běžné receptury suchého šamponu a plní stejnou funkci.

Pokud ale trváte na používání svého oblíbeného klasického suchého šamponu, pak tak čiňte s největší opatrností a nezapomeňte ošetřovat pokožku hlavy peelingovými přípravky. Dále čtěte: Kultovní účesy z 90. let hlásí návrat. Jaké střihy se budou nosit příští rok.

Mirka Malá | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Žhavý tip na zářijovou dovolenou. Klid, pohoda a vynikají jídlo je tady samozřejmostí

Dům a zahrada

Začíná období dýní. Je potřeba sklidit je ve správný čas, jinak vám do jara nevydrží

Bydlení

Podzim je ideální čas na stavbu skleníku. Díky němu se budete z bohaté úrody těšit dříve

Zavřít reklamu