Strniště sluší každému muži. Je ale třeba vědět, jak třídenním vousům dát ten správný tvar

 Krása 
18. dubna 2021 10:23 / Marie Popelková
  0
📷
5 fotografií v galerii
Pěstěné strniště vypadá sexy Pixabay
Mnozí muži milují hladce oholenou tvář, většina si však na vousech zakládá. Asi největší oblibě se těší strniště, které dodává mužům jiskru. A i když si strniště žádá jen minimální údržbu, aby vypadalo opravdu sexy, je třeba vědět, jak takové vousy správně tvarovat.

Pokud muž touží po vousech, ale nemá trpělivost se složitou údržbou, je pro něj třídenní vous ideální řešení. Navíc strniště sluší všem mužům, hodí se pro každou příležitost a jakýkoliv tvar obličeje. Strniště také dokáže dodat zdání dospělosti mladistvé tváři. Aby však tento styl vousů nepůsobil, že se muž jen zapomněl oholit, je nutné pro to něco málo udělat. Jen tak totiž bude strniště vypadat přirozeně, ale přitom upraveně.

Délka strniště může být různá

V prvé řadě bude nutné si stanovit délku strniště. Každému může vyhovovat něco jiného. K zastřihovači vousů připojte hřeben pro délku 1 až 10 mm a použijte přesný otočný ukazatel k výběru délky strniště. Pokud si nejste jisti tím, která délka je pro váš obličej ta pravá, začněte s nastavením větší délky 3 mm a postupně vousy zkracujte. Ubírání ve fázích po 0,5 mm vám pomůže dosáhnout té délky vousů, která se vám bude nejvíce zamlouvat. Dávejte ale dobrý pozor, ať už si vyberete jakoukoli délku, musí být stejná po celé ploše vousů.

Proti směru růstu

Délka elegantního strniště se normálně pohybuje mezi 1 až 3 mm. Až se pro některou délku rozhodnete, budete moci zarovnáním délky vousů na celém svém obličeji docílit čistého vzhledu stylu „strniště“. Zastřihujte vousy proti směru růstu a po celé jejich ploše pomocí zastřihovače vousů s nasazeným hřebenem. Nejlépe uděláte, když budete své výsledky co chvíli bedlivě kontrolovat, abyste měli jistotu, že jste pokryli každý centimetr. Zatím si nedělejte starosti s dokonalým zarovnáním obrysu, tato fáze je pouze o dosažení stejnoměrné správné délky po celém obličeji. Pečlivě zkontrolujte, že jsou obě strany výchozího vousu stejnoměrné a že nikde nezbyly žádné vousy odlišné délky.

Tvarování strniště

Když je vaše strniště rovnoměrné, je čas vyčistit oblast krku. Nejprve ze zastřihovače vousů odpojte hřeben a postupně zastřihujte od spodní části krku směrem vzhůru. Obvykle vypadá nejlépe, když vousy zakončíte okrajem umístěným někde mezi horním a dolním okrajem ohryzku. Provádějte opatrné, pomalé a nepřerušované tahy. Zastřihování směrem od okraje vousů vám pomůže předejít nechtěnému narušení jejich obrysu a dosáhnout pěkné, přímé a čisté linie, což je ideální pro oblasti pod bradou a po obvodu čelisti.

Hladké oholení

Další krok spočívá v čistě oholeném okolí vašeho strniště. Pokožku připravte opláchnutím vlažnou vodou a nanesením pěny na holení. Holte se proti směru růstu vousů souvislými, nepřerušovanými tahy, dokud nebude pokožka mimo oblast kníru hladká a dokonale oholená. Dávejte dobrý pozor zejména v okolí okrajů vousů, tváří a horního rtu.

Nezapomeňte důkladně zkontrolovat těžko dosažitelné oblasti pod bradou v místech, kde čelist navazuje na krk, a také pod spodním rtem, aby byly oblasti podél okraje plochy vašeho strniště dokonale hladké.

Důležitá je i hydratace

Když už máte strniště vytvarované, stačí ho zastřihovat každé dva až tři dny, aby byl zachován styl kompaktních, vykreslených vousů – ne nadarmo se mu říká třídenní vous. Nezapomeňte také na zvlhčování po zástřihu. Pomůže, budete-li používat pleťový krém bez alkoholu, abyste se vyhnuli vysychání pokožky po holení. O tom, jak se při holení pánského rozkroku vyhnout podrážděné pokožce, jsme psali zde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Gwyneth Paltrow na své 50. narozeniny pózovala nahá. Své křivky zahalila pouze do zlaté barvy

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Tech

Satelit NASA objevil rostoucí ostrov uprostřed Pacifiku. Je jen několik dní starý a už se rozrostl na 24...