Pokud máte vlasy bez lesku, jsou dost možná spálené od sluníčka

 Krása 
15. června 2021 10:52 / Šárka Sokolská
  0
📷
4 fotografie v galerii
Spálit si můžete nejen pokožku hlavy, ale i vlasy Pixabay
Poctivě se chráníte před sluncem pomocí opalovacích krémů? To je skvělé, ale myslíte při tom i na vaše vlasy? I ty potřebují speciální péči.

Slunce k životu potřebujeme. Ale pokud je ho moc, pak dokáže i ublížit. A to nejenom naší kůži, ale také pokožce hlavy a vlasům. Pokud jsou poškozené, ztrací se v prvním případě lesk. Naštěstí se tomu dá předejít a dokonce i zmírnit již vzniklé škody. Stačí jen vědět jak.

Nebojte se doplňků

Úplně tou nejlepší ochranou pro vaše vlasy i pokožku hlavy je nošení klobouků. Ten ochrání nejenom vaše vlasy, ale také uši a částečně i obličej a krk. Máte-li dlouhé vlasy, pak je k tomu potřeba přidat ještě další péči.

Přípravky s UV faktorem 

Na trhu jsou k dostání nejenom pleťové a tělové přípravky s UV faktorem, ale také i speciální vlasová kosmetika, která vaši hřívu nejenom vyživí, ale také aktivně ochrání před sluncem. Můžete používat jak speciální šampon a kondicionér, tak i různé vlasové mlhy a mléka s UV filtry, které se aplikují ma mokré i suché vlasy a spolehlivě dokáží vlasy ochránit před poškozením. Zejména u moře je vhodné tuto péči doplnit ještě kloboukem. 

První pomoc při spálení

Někdy se přeci jen může stát, že na ochranu hlavy zapomenete a večer vás pálí kůže pod vlasy. Pokud si spálíte třeba ramena nebo dekolt, můžete použít aloe vera nebo jiné speciální přípravky, o nichž jsme psali zde. Ale v případě pokožky hlavy je to složitější. V žádném případě nepoužívejte šampony obsahující sulfáty. Vaše spálená kůže potřebuje pro správné hojení dostatek vlhkosti a sulfáty pokožku hlavy ještě více vysuší, takže napáchají ještě větší škody. Poohlédněte se po šamponu, který obsahuje panthenol, zkusit můžete i kokosový olej. Vlasy nemyjte teplou vodou a zapomeňte i na fén a žehličku. A několik dnů se vyhýbejte slunci.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Miroslav Etzler v těžkém stavu. Připojený na kyslíku teď lituje, že se nenechal proti covidu očkovat

Styl

BMI určuje, zda jste obézní, či nikoliv. Podle jednoduchého výpočtu během chvilky zjistíte, jak na tom...

Tech

Používáte na mobilu prediktivní text? Dost možná tím žádný čas neušetříte a při psaní zpráv budete...

Zavřít reklamu