Dejte nadobro sbohem zarůstání chloupků na nohách nebo v tříslech
Nejspíš nejoblíbenějším způsobem, jak se zbavit chloupků na nohách, v tříslech a v podpaží, je holení žiletkou, neboť je tento způsob rychlý a bezbolestný. Navíc je holení žiletkou levnější v porovnání s různými depilačními voskovými pásky nebo s procedurami v kosmetických salónech.
Bohužel právě holení žiletkou je velmi často spojeno s nepříjemným zarůstáním chloupků a podrážděnou pokožkou. To je způsobeno nesprávnou technikou, kvůli které se během i po oholení nahromadí odumřelé buňky kolem daného chloupku, ten se následně ve folikule zapouzdří a vznikne drobná infekce.
Tato infekce se pak projevuje začervenáním daného místa nebo také většími záněty kůže, které připomínají akné. V případě, že se dlouhodobě zarůstání chloupků neřeší, dochází k neestetické hyperpigmentaci, tedy ztmavnutí kůže, v postižených partiích.
Zkuste to příště jinak a zaměřte se při holení na následující 4 rady. Budete překvapené, že po zarostlých chloupcích nezbude ani stopa.
1. Holte se pouze během teplé sprchy nebo při koupeli
Holení žiletkou pod teplou vodou má jednu obrovskou výhodu. A to, že se díky teplé vodě hezky otevřou póry a navíc i chloupek samotný změkne, tudíž poté půjde snáze odstranit. Stejně tak je holení v teplé vodě k celé pokožce mnohem šetrnější. Pokud máte husí kůži ve sprše, protože je vám zima, s holením vyčkejte, mohly byste si kůži výrazně poranit. Stejně tak je doporučováno holit se večer, aby mohla přes noc kůže odpočívat a zregenerovat se.
2. Dopřejte si pravidelný peeling
Nezapomeňte pravidelně používat peelingy, které jsou skvělým pomocníkem při odstraňování odumřelých buněk kůže. Používejte však jemné peelingy, které krouživými pohyby vmasírujte do kůže. Ideální je používat peelingy jednou týdně. Navíc podpoříte prokrvení pokožky.
3. Používejte také gel nebo krém na holení
To, že holení suché pokožky je naprosto nevhodné, ví snad každá žena. Nejvhodnější a pro pokožku nejšetrnější je holení žiletkou za použití speciálních gelů či krémů na holení, které umožňují čepeli na žiletce lépe klouzat, a tím také předcházet zanícení chloupků.
4. Na žiletce či strojku nešetřete
Při výběru žiletky si zakupte takovou, která má alespoň tři břity a ergonomickou rukojeť. Velmi oblíbené jsou také žiletky, které mají zvlhčující gelové proužky, například napuštěné aloe vera, které slouží pro ochranu pokožky. Dále čtěte: Nejčastější návyky, které vám brání zhubnout. Zbavte se jich a kila půjdou dolů.
Zdroj info: www.wikihow.cz, www.healthline.com.