Přírodní pleťové tonery jsou důležitou, přitom opomíjenou součástí péče o pleť. Vyrobit si je můžete doma
Pleťové tonery totiž pomáhají zbavit pleť zbytků, které na ní zůstaly po čištění. Tyto zbytky znečištění mohou způsobovat praskliny, černé tečky a akné. Odstraňují také toxiny a chrání naši pokožku před poškozením. A co víc, tonery hydratují a posilují epidermální bariéru, zvyšují pružnost pokožky a zpomalují proces stárnutí.
Jak vyrobit přírodní toner doma
Je to překvapivě snadné. Ušetříte za tonery z běžných obchodů, navíc byste jistě raději chtěly používat ty přírodní, abyste svoji pleť ochránily před chemickými přísadami z tonerů běžných kosmetických firem.
Vyrobit si doma můžete například brusinkový toner. Smíchejte ve stejném poměru čistou vodu a brusinkový džus. Tento toner lze ale skladovat maximálně 3 dny.
O něco složitější je lipový toner. Budete potřebovat 10 g lipových květů, které si můžete koupit v každé lékárně. Dejte květy do šálku a zalijte jednou sklenicí vroucí vody. Počkejte, až směs vychladne, potom vařte dalších 30 minut. Přidejte jednu čajovou lžičku medu a vše dobře promíchejte. Toner je následně připraven k použití.
Vyrobit si snadno můžete i okurkový toner. Čerstvou okurku nakrájejte na kostky a přidejte jednu sklenici horkého mléka. Vařte na mírném ohni 2 minuty. Nechte vychladnout a poté přefiltrujte. Nepoužívejte tento toner déle než 3 dny.
Jaký toner si vybrat v obchodě
Přírodních tonerů je na trhu celá řada, některé ale seženete spíše on-line. Jsou vyrobeny z různých přírodních ingrediencí, ale jedno mají všechny společné. Hydratují, jsou bohaté na vitaminy a obsahují bylinné extrakty.
Zvolit můžete třeba kombinaci aloe vera, zeleného čaje, eukalyptu, heřmánku, měsíčku a bezinky. Přírodní tonery také často obsahují extrakty z citrusových plodů a vrbové kůry nebo destiláty z růží, lískových oříšků, květů pomerančovníku či levandule. Dále čtěte: Beta hydroxykyselina je další hvězdou v péči o pleť, která vám pomůže s vráskami.
Zdroj: Alayka.