Nejčastější chyby žen ve vztahu k mužům - není to i váš případ?

 Vztahy 
16. května 2017 10:51 / Marie Popelková
  15
📷
1 fotografie v galerii
Pokud chcete, aby váš vztah co nejlépe fungoval, musíte se vyvarovat častých chyb, kterých se ženy vůči mužům dopouštějí. Shutterstock
Mnoho žen se trápí tím, že si jich partner dostatečně neváží nebo že jim nedává tolik najevo svou lásku. Mnohdy si za to ale ženy mohou částečně samy, a to svým špatným postojem ke svému protějšku! Ženy se často těchto chyb dopouštějí zcela nevědomě. Zkuste se zamyslet, zda nejde i o váš případ. Možná, že když něco málo přehodnotíte, bude váš vztah lepší!

1. Chováme se k mužům jako matky

Je to častá chyba žen, za kterou v podstatě ani nemohou. Od malička se od nich očekává, že se budou o někoho starat, a tak v tom mají tendenci pokračovat i v partnerském vztahu. Jenže partnerskému vztahu to moc neprospívá! Některým mužům nevyhovuje, že je žena neustále poučuje. Nepotřebují slyšet, že si mají vzít na hlavu čepici, aby jim venku nebyla zima, ani to, jak se mají kde chovat. Jiným zase starostlivá péče žen sice náramně vyhovuje, ale po čase odejdou k milenkám. Je pro ně totiž lákavější mít sex s milenkou než s ustaranou partnerkou, která mu více než vášnivou ženu připomíná matku!

Výsledkem takového postoje je, že se chlapi chovají jako malí kluci a ženy jsou strhané tím, jak na sebe neustále přebírají zodpovědnost za své dospělé partnery. Musíte najít rozumnou střední cestu. Nejde o to mu například nevyprat špinavé prádlo, ale ať si pak oblečení sám uklidí do skříně, sám si najde ztracenou ponožku a pokud v mraze vyrazí ven bez kulicha, nelitujte ho! Má svůj rozum a následky si musí nést sám!

 2. Obětujeme pro vztah samy sebe

Velké množství žen má tendenci se řadit až na druhé místo. Ve snaze být co nejvíce po boku milovaného partnera se ženy často vykašlou na své vlastní zájmy, mnohdy hodí přes palubu i kamarády či rodinu. Jenže to je velká chyba! Klidně partnera podporujte v jeho zálibách, ale nikdy nezapomínejte na sebe! Když vás totiž nedej bože jednou opustí, zjistíte, že vám ze sebe samé nic nezbylo! Nevzdávejte se svých zálib pro chlapa, naopak! Klidně vyjeďte s přáteli na výlet bez něj, místo sledování fotbalu si běžte třeba zaběhat, projet na kole a nebo namalujte obraz. Dělejte i to, co je milé vám samotným. Uvidíte, že si vás bude váš muž daleko více vážit.

3. Snažíme se muže zachránit

Pokud jdete do vztahu s tím, že váš partner má sice mouchy, ale vy a vaše láska k němu všechno změní, je to opět špatně. Nesmíte se upínat k tomu, že váš muž má v sobě potenciál být lepší a že právě vy mu v tom pomůžete. On se jen kvůli vám nezmění, musel by sám chtít. Tuto chybu často dělají  ženy, které mají problém si vážit samy sebe a domnívají se, že se musí zasloužit o tom, aby je někdo miloval. Komplikované muže si vybírají jako výzvu, aby se pak mohly přesvědčovat o tom, jak jsou hodné, soucitné a trpělivé. Ženy se na záchranu muže tak soustředí, že se pak vyhýbají zodpovědnosti za svůj vlastní život.

4. Podceňujeme se

Řada žen má problém s tím, že se podceňuje. Samy se před muži shazují a když je partner pochválí, obvykle odpoví něco v tom duchu, že to nestálo za řeč. Tím ale brzy i partnera přesvědčíte, že vlastně nejste nich moc extra. Je pravdou, že muži rádi slyší na sebe chvalozpěvy, ale je zbytečné a hlavně kontraproduktivní je stavět na piedestal a ze sebe dělat průměrné nicky.

Skrývání vaší výjimečnosti zabíjí vášeň ve vašem vztahu. Mějte na paměti, že muže přitahují schopnosti. Sami k tomu byli odmalička vedeni, a když je najdou u ženy, která je sebevědomá, přirozeně je pro ně velmi přitažlivá.

5. Ztrácíme vlastní úctu 

Je to takový začarovaný kruh. Když budete kolem chlapa našlapovat po špičkách a bez hlesnutí mu umožníte, aby se k vám choval hnusně, nic dobrého to nepřinese! Čím více dovolujete, aby se k vám partner nechoval s láskou a úctou, tím více ztrácíte lásku a úctu k sobě samé. A čím více ztrácíte úctu a lásku k sobě samé, tím hůře se k vám následně partner chová.

Nebojte se muži postavit, dejte najevo bolest i hněv a pokud to nepomůže, raději si najděte nového a lepšího partnera. Takové chování totiž nemusíte a hlavně byste ho neměly chtít snášet!

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Tech

8 mýtů o hybridech, které vám brání vytěžit z tohoto pohonu maximum