Nejvhodnější čas na odstranění pigmentových skvrn!

 Krása 
29. října 2016 06:57 / Ema Maxová
  0
📷
1 fotografie v galerii
Podzim je ideální čas na odstranění nevzhledných skvrn. Shutterstock
Krásná, sjednocená a zářivá pleť bez tmavých skvrn. To je sen každé ženy. Problémy s pigmentovými skvrnami se týkají čím dál větší skupiny žen. Skvrny způsobují různé faktory a někdy je těžké vystopovat příčinu jejich vzniku. Dost často je způsobuje nadměrné slunění. Práve teď je vhodný čas sklidit to, co jsme přes léto na kůži zaseli.
Nadměrné slunění způsobuje zvýšenou tvorbu melaninu, díky čemuž se postupně začnou tvořit malé oválné pigmentové fleky.

Pigmentové skvrny však nespůsobuje jen slunění. Pigmentové skvrny způsobují různé faktory, jako například zjizvení, prudké čištění kůže, jizvení od zánětlivé rány. Především pak akné, nedostatek vitamínů, popálení, spálení sluncem atd.

Dalším faktorem je stárnutí. To způsobuje takzvané stařecké skvrny, které postihují až 90% lidí nad 50 let a to bez ohledu na typ pleti. V tomto případě se pigmentové skvrny nacházejí na místech, které byly pravidelně vystavovány slunečnímu záření.

Pigmenotvé skvrny způsobují také hormonální změny. Například během těhotenství nebo při užívání hormonální antikoncepce. Pigmentové skvrny se v tomto případě vytvářejí náhle, ale úplně mizí po obnovení běžné hladiny hormonů. Někdy však fleky zůstávají i několik měsíců nebo dokonce let.

Pigmentove skvrny můžeme také dědit. Dědičné pihy jsou genetické a začínají se projevovat kolem třetího roku věku.

Snažte se pigmentovým skvrnám předcházet
• Chraňte se před sluncem. Vyhýbejte se pobytu na slunci mezi především mezi 11:00 - 14:00 hodinou, kdy je síla sluněčních paprsků největší
• Používejte opalovací krém s ochranným faktorem minimálně SPF 20
• Dodržujte pitný režim
• Na místa, která jsou pravidelně vystavovány slunečnímu záření, aplikujte hydratační krém
• Nechoďte do solária
• Nepoužívejte parfém na místech, které jsou vystaveny slunečnímu záření
• Nekuřte
• Konzumujte vyváženou stravu bohatou na vitamin E, betakaroten a zinek

Léčba pigmentových skvrn
Základem léčby pigmentových skvrn je identifikace a vyloučení příčiny, která je vyvolala. Cílem vnitřní léčby je omezení tvorby pigmentu a jeho ukládání v pokožce. Léčebné přípravky by měly snižovat tvorbu melaninu, potlačovat růst buněk, které tvoří pigment a stimulovat ukládání pigmentu v pokožce.

Nejdůležitější podmínkou úspěšné léčby pigmentových skvrn je omezení vystavování kůže slunečnímu záření. Samozřejmostí musí být ochrana před UV zářením.

Existují bělicí krémy, které vstupují do metabolismu tvorby pigmentu. Krémy na bělení pokožky byste měli aplikovat 3 - 6 měsíců, dokud pigmentové skvrny nezbledne.

Další variantou je chemický peeling, který vede k regeneraci pleti, zlepšení její struktury, hydratace, zmírnění projevů akné a barevnému sjednocení. Pomocí chemického peelingu narušujeme povrchové vrstvy kůže, následně dojde k jejich odloučení a navození regenerace kožního povrchu.

Další z možností z možností při odstraňování pigmentací je intenzivní pulsní světlo. Stařecké a sluneční pigmentace nalézáme nejčastěji v oblasti obličeje a na hřbetech rukou, a proto klienty velmi trápí. Pulsní světlo je vzhledem ke své šetrnosti indikováno na prvním místě. I když je IPL oproti laserům většinou šetrnější, rychlejší, s menším rizikem komplikací a kratší dobou rekonvalescence, nedokáže vždy nahradit laser co do účinnosti a kýženého efektu se často dosahuje až několikanásobným opakováním.

Velmi účinné je laserové ošetření pigmentových skvrn. Laserové ošetření na odstranění se provádějí na specializovaných pracovištích. Laserový paprsek obrovskou energií zasáhne pigment, který se následně roztříští na mikroskopické částečky. Tyto částečky jsou postupně z těla odplavovány. Je nutno počítat s více sezeními, podle povahy pigmentace. Laserové odstranění pigmentových skvrn se nedělá na opálené kůži, protože by mohlo dojít ke spálení.

Odstraňování pigmentových skvrn je velmi náročný a dlouhodobý proces. Je třeba odstranit nejdříve příčinu, pak následek. Pokud jste se však rozhodli s pigmentovými skvranami zatočit, právě teď je vhodný čas.
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zemřel herec Matthew Perry. V pouhých 54 letech tragicky utonul ve své vířivce

Styl

Jak docílit dlouhých řas a hustého obočí přírodní cestou? Vsaďte na vitamín E a ricinový olej

Dům a zahrada

Přehled psích plemen, která mají na svědomí nejvíce pokousání lidí