Zbavit se laku na nehtech je možné i bez odlakovače. Tady je několik rad, jak na to

 Krása 
13. července 2021 17:50 / Mirka Malá
  0
📷
4 fotografie v galerii
Odlakovače obsahují příliš chemie, neničte si jimi nehty Depositphotos
Došel vám odlakovač a ve vaší drogerii za rohem je zavřeno? Nebo si už prostě jen nechcete ničit nehty spoustou chemikálií, protože co si budeme povídat, laky na nehty jsou už samy o sobě chemické dost. Zkrátka zbavit se laku na nehtech jde i bez odlakovače.

Takže pokud chcete vyčistit nehty od starého laku bez použití běžného odlakovače, je to možné a dokonce existuje hned několik metod, jak na to.

Alkohol nebo dezinfekce

Opravdu stačí trocha alkoholu nebo dezinfekčního prostředku s alkoholem a lak na nehty bude za chvíli pryč. Naneste trochu alkoholu na vatový tampon a přiložte jej na nehet a nechte působit asi deset vteřin, popřípadě můžete vatovým tamponem po nehtu přejíždět.

Můžete použít i svůj parfém, pokud obsahuje alkohol, ale protože v parfémech je jen malé množství alkoholu, vypotřebujete poměrně velké množství parfému, což určitě není ta nejsprávnější cesta.

Ocet a pomerančový džus

Když smícháte pomerančový džus s bílým octem, dostanete skvělou náhradu za chemický odlakovač. Stačí odměřit stejné množství džusu a octa a samozřejmě promíchat. Následně opět použijte vatový tampon, namočte jej do směsi a zhruba deset vteřin nechte působit na nehet.

Citrony

Citronem lze vyčistit spoustu věcí, tak proč ne i nehty od laku. Čistý citron může také odstranit lak na nehty. Položte si na nehty plátek nebo vymačkanou citronovou šťávu a počkejte, dokud lak na nehtu nezměkne a následně jej setřete.


Lak na vlasy

O tom, že lak na vlasy odstraní lak z nehtů, se mluví dlouho a je to skutečně pravda. Musíte mít ale aerosolový lak na vlasy. Ten nastříkáte na vatový tampon nebo kus vaty a obalíte si jím nehet.

Sójové odlakovače

Sója je v poslední době velmi oblíbenou přísadou do neacetátových odlakovačů. Fungují prakticky stejně jako chemické odlakovače, jenom to trvá o něco déle, než lak na nehtech povolí. Někteří odborníci uvádějí až 45 vteřin, než se vám podaří lak z nehtů odstranit. Ale to je skutečně malá daň za zdravější nehty.

Po odstranění laku vámi vybranou metodou nezapomeňte na nezbytnou péči o nehty. Zejména proto, že většinou jsou nehty i kůže okolo dehydrované. Proto pravidelně používejte kutikulový olej k opětovnému zvlhčení nehtů, kůžiček a okolní pokožky. Dále čtěte: Proč je veganský lak na nehty lepší a jak s ním zvládnete manikúru.

Zdroj info: Martha Stewart.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Miroslav Etzler v těžkém stavu. Připojený na kyslíku teď lituje, že se nenechal proti covidu očkovat

Styl

BMI určuje, zda jste obézní, či nikoliv. Podle jednoduchého výpočtu během chvilky zjistíte, jak na tom...

Dům a zahrada

Naučte se v obchodě poznat zdravou vánoční hvězdu a vyhněte se chybám, kvůli kterým květina mnohdy...

Zavřít reklamu