Škola klepe na dveře. Co důležitého nesmíte zapomenout pořídit

 Děti 
17. srpna 2020 09:03 / Mirka Malá
  0
📷
4 fotografie v galerii
Do školy se v září zřejmě půjde a je potřeba dětem pořídit školní výbavu Pixabay
Škola začne za dva týdny, což je obvykle období, kdy už rodiče musí obíhat obchody a kupovat nezbytné školní vybavení. A to koronaviru navzdory.

Zatím to totiž vypadá, že školáci se se svými kamarády opravdu sejdnou v září v lavicích a tudíž potřebují plnou školní výbavu. Je tedy potřeba mimo jiné zkontrolovat, v jakém stavu jsou jejich přezůvky, jak vypadají jejich sportovní oblečky na tělocvik, zda penál není už příliš zdemolovaný. Ale je toho mnohem mnohem víc.

Sešity

Seznam školních sešitů vypadá obvykle jako nějaká tajná šifra. A kdo si pamatuje, co znamená sešit 524? Pomůžeme vysvětlit. První číslo je číslem formátu sešitu, takže v tomto případě jde o formát A5. Zbylé dvojčíslí pak znamená počet stránek sešitu a liniaturu. V našem případě tedy číslo 2 označuje 20 listů sešitu a číslo 4 znamená, že listy mají být linkované s osmimilimetrovou mezerou mezi linkami.

Zní vám to složitě? Nebojte, v papírnictví si s těmito kódy budou vědět bez problémů rady, pokud vám ze školy přijdou takto zakódované informace.

Tužky

Záleží na tom, do jaké třídy váš školák zrovna jde. Bude totiž potřebovat tužky pro různé účely. V nižších ročnících především nejprve na psaní, ve vyšších třídách také na kreslení a rýsování.

Většinou se ale ve škole setkáte se základními třemi označeními pro tužky 1 až 3. Tužka číslo 1 znamená měkkou tuhu B, která se používá zejména na kreslení do výtvarné výchovy. Tužka číslo 2 je středně tvrdá tuha HB  a používá se hlavně na psaní nebo drobnější malování. Tužka číslo 3 je tvrdá tuha H, která je potřeba pro rýsování.

Co do penálu

Kromě tužek patří do penálu ještě guma, ořezávátko, pastelky, fixy, ale jen pokud je škola vyžaduje, dále také pravítko, psací pero, nůžky, lepidlo a zmizík. Pro školáky na druhém stupni ještě do penálu doplňte kružítko.

Do penálu se samozřejmě nemůže vejít všechno, třeba barvy do výtvarné výchovy. Pořídit totiž musíte jak vodové, tak temperové barvy a štětce. A k tomu také kelímek na vodu a hadřík na čištění štětců.

O sportovním oblečení už byla řeč. Děti musí mít buď cvičky nebo tenisky s bílou podrážkou a samozřejmě tričko, mikinu, tepláky a šortky. A ručník, na který se občas zapomíná.

V neposlední řadě kromě přezůvek nezapomeňte pořídit nějakou šikovnou krabičku na svačinu a lahev na pití. Je toho zkrátka docela dost. Dále čtěte: Tipy na zdravé a přitom výborné letní mlsání pro vaše děti.

 

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Rozlučková turné se vyplatí. Elton John na něm vydělá až 2 miliardy dolarů

Styl

Láska na první pohled neexistuje. Jde pouze o fyzickou přitažlivost, říká nová studie

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte