Krásu ženy v každém věku podtrhuje také vhodně zvolený účes

 Krása 
28. srpna 2019 08:13 / Marie Popelková
  2
📷
7 fotografií v galerii
V každém věku sluší ženám sluší jiný účes Archiv
O svůj vzhled by žena měla pečovat ve 20 i v 60 letech a týká se to také účesu. Dobrý střih vlasů totiž dokáže s vizáží udělat velké divy. Je dobré vědět, kdy zvolit vlasy na ježka a kdy je lepší nechat se ostříhat na mikádo.

Stačí si vzít do ruky módní časopis a začne se vám s přemíry nejrůznějších účesů točit hlava. Každému sluší něco jiného a určitě neexistuje žádné přesné pravidlo, jak by měl účes v tom kterém věku vypadat. Pokud ale nevíte, jak s vašimi vlasy naložit, můžete se řídit obecnými radami odborníků.

Podle kadeřníků je nejdůležitější zvolit takový účes, ve kterém se budete cítit dobře. Existují ale střihy, které všeobecně podle věku vypadají lépe nebo hůře. Co sluší dvacetileté slečně, může na šedesátileté ženě vypadat poněkud rozpačitě.

Sladkých 20 let

Super krátké vlasy jsou střídavě na výsluní i out, momentálně jsou ale hodně v kurzu. Nechat se ovšem ostříhat na ultra krátkého ježka vyžaduje od ženy notnou dávku odvahy. Nejlépe si tento účes užijete ve 20 letech, kdy sršíte energií a máte, co se týče svého vzhledu, pro strach uděláno. Vlasy si nechejte vyholit tak krátko, jak si jen troufnete. Můžete si být jista, že budete vypadat odvážně, moderně a sexy. Ale pozor, než se necháte o svou hřívu připravit, poraďte se se svým kadeřníkem. Ten vám určitě poradí, zda právě vám bude tento sestřih slušet. Obecně platí, že čím jemnější máte rysy v obličeji, tím lépe vám bude tento účes slušet.

Třicátnicím sluší francouzský look

Francie byla vždy kolébkou módy a mimo jiné dala světu i francouzské mikádo. Jde o účes, kdy vlasy nedosahují dále než na hrudník, což znamená, že nejsou příliš dívčí. Francouzské mikádo vypadá opravdu dobře s pěšinkou uprostřed, jemnými vlnami a krátkou ofinou ve stylu Brigitte Bardot. Dodá vám stylový, nonšalantní vzhled. A pokud nemáte přirozeně vlnité vlasy, nevadí. Vytvořte si je pomocí natáček, kulmy nebo žehličky. Celý vzhled můžete ještě vylepšit pomocí spreje na podporu textury.

Čtyřicátnicím seknou dlouhé vlasy

Dlouhé vlasy působí mladistvě a svěže, ale hodně záleží na střihu. Silné vlasy je dobré sestříhat. Obličej zase zvýrazní ofina. Dlouhé vlasy ovšem vyžadují péči, aby vypadaly skutečně dobře, musejí doslova překypovat zdravím a krásou. Vyplatí se tak pravidelně používat vlasové masky a pár kapek vlasového oleje na konečky. O tom, jak si doma vytvořit kvalitní masky na vlasy, jsme psali zde.

Šik lob účes pro padesátnice

V padesáti letech je už obvykle lepší extra dlouhým vlasům dát sbohem. Pár let navíc vám naopak opticky přidá takzvaný lob účes. Vlasy končí na úrovni ramen a dlouhá ofina může zdůraznit vaše obličejové rysy. Aby střih nevypadal strnule, je vhodné si vlasy fénovat pomocí kulatého kartáče. Účes pak zafixujte lakem.

Stylové mikádo pro šedesátnice

Ženám po šedesátce většinou skvěle sluší mikádo. I v případě, že si necháte přirozenou šedou barvu vlasů, působí tento účes moderně, stylově a sebejistě. A pokud si myslíte, že s klasickým mikádem nelze vytvářet rozličné účesy, jste na omylu. Někdy můžete střih uhladit pomocí žehličky, jindy jej pomocí kulmy zase naopak jemně rozvlníte. Jinak také vypadá mikádo s rovnou ofinou a jinak s patkou.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Daniel Landa se po koronavirových skandálech vrací k hudbě

Styl

Domácí kyslíková terapie je snadnou cestou ke zlepšení stavu pleti

Tech

Problémy solárních technologií. Emise z výroby panelů jsou obrovské

Zavřít reklamu