Žehlíte si vlasy často? Vyplatí se znát šetrný způsob, kterým si vlasy neničíte

Při nesprávném použití žehličky si můžete vlasy spálit
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Krása 
27. srpna 2019 16:19 / Depositphotos
  0   0
Žehlička na vlasy je skvělý pomocník, ale pokud ji nepoužíváte správně, může vám naopak vaše vlasy pěkně poničit. Jak tedy na šetrné žehlení vlasů?

Krásných rovných vlasů můžete dosáhnout foukáním přes velký kulatý kartáč. Jenže to zvládnou z velké části zkušené kadeřnice. Nejjednodušším způsobem je použít žehličku na vlasy, která dokáže zkrotit i mnohdy neposlušené kudrliny. Žehlení vlasů vám neuškodí, ale jenom v tom případě, že víte, jak na to.

Vždy suché vlasy

V první řadě nikdy, ale opravdu nikdy nežehlete vlhké nebo mokré vlasy. To je to nejhorší, co jim můžete udělat. Pokud jste si je před žehlením myla, je nutné je skutečně dobře vysušit i za cenu toho, že s fénem strávíte o pár minut déle. Pokud byste svou hřívu žehlila vlhkou, můžete ji skutečně nenávratně spálit, a navíc nikdy nedocílíte opravdu rovných pramenů.

Použijte hřeben 

Dalším, neméně důležitým krokem, je vlasy dobře rozčesat. Zacuchané pramínky byste si mohla teplem sálajícím z žehličky polámat. Až budou rozčesané, rozdělte je zhruba nad ušima na horní a spodní partii, a tu horní připevněte skřipcem, aby se vám při dalších krocích nepletla.

Bez ochrany to nejde

Než se vám nahřeje žehlička, aplikujte si do vlasů speciální termoochranný přípravek, který na vlasech vytvoří jemný filtr a ochrání je před teplem. Naneste jej nejprve na spodní vrstu, posléze na horní. Díky těmto přípravkům vlasy nejen ochráníte před spálením, ale budou po nich silnější a lesklejší. Přípravek nanášejte pouze do délek směrem ke konečkům. Vyhněte se partiím u kořínků, protože by se vám mohly vlasy mnohem dříve umastit.

V žádném případě nepoužívejte stylingové přípravky, jako tužidla nebo laky, které vám mohou působením tepla nadělat na hlavě pěknou paseku. Během léta si ještě dejte do konečků speciální výživný olej, třeba arganový. Ten vám vlasy nejenom krásně vyživí. Umí toho mnohem více. Více na toto téma jsme psali zde

Šárka Sokolská | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Krása, která vám vyrazí dech. Poznejte úchvatná místa slavné říše

Dům a zahrada

Veverky mohou být i domácími mazlíčky. Velkou přítulnost však od nich neočekávejte

Bydlení

Hromady listí na zahradě vás už nemusejí děsit. Pořiďte si účinného pomocníka

Zavřít reklamu