Žehlíte si vlasy často? Vyplatí se znát šetrný způsob, kterým si vlasy neničíte

 Krása 
27. srpna 2019 16:19 / Šárka Sokolská
  0
📷
4 fotografie v galerii
Při nesprávném použití žehličky si můžete vlasy spálit Depositphotos
Žehlička na vlasy je skvělý pomocník, ale pokud ji nepoužíváte správně, může vám naopak vaše vlasy pěkně poničit. Jak tedy na šetrné žehlení vlasů?

Krásných rovných vlasů můžete dosáhnout foukáním přes velký kulatý kartáč. Jenže to zvládnou z velké části zkušené kadeřnice. Nejjednodušším způsobem je použít žehličku na vlasy, která dokáže zkrotit i mnohdy neposlušené kudrliny. Žehlení vlasů vám neuškodí, ale jenom v tom případě, že víte, jak na to.

Vždy suché vlasy

V první řadě nikdy, ale opravdu nikdy nežehlete vlhké nebo mokré vlasy. To je to nejhorší, co jim můžete udělat. Pokud jste si je před žehlením myla, je nutné je skutečně dobře vysušit i za cenu toho, že s fénem strávíte o pár minut déle. Pokud byste svou hřívu žehlila vlhkou, můžete ji skutečně nenávratně spálit, a navíc nikdy nedocílíte opravdu rovných pramenů.

Použijte hřeben 

Dalším, neméně důležitým krokem, je vlasy dobře rozčesat. Zacuchané pramínky byste si mohla teplem sálajícím z žehličky polámat. Až budou rozčesané, rozdělte je zhruba nad ušima na horní a spodní partii, a tu horní připevněte skřipcem, aby se vám při dalších krocích nepletla.

Bez ochrany to nejde

Než se vám nahřeje žehlička, aplikujte si do vlasů speciální termoochranný přípravek, který na vlasech vytvoří jemný filtr a ochrání je před teplem. Naneste jej nejprve na spodní vrstu, posléze na horní. Díky těmto přípravkům vlasy nejen ochráníte před spálením, ale budou po nich silnější a lesklejší. Přípravek nanášejte pouze do délek směrem ke konečkům. Vyhněte se partiím u kořínků, protože by se vám mohly vlasy mnohem dříve umastit.

V žádném případě nepoužívejte stylingové přípravky, jako tužidla nebo laky, které vám mohou působením tepla nadělat na hlavě pěknou paseku. Během léta si ještě dejte do konečků speciální výživný olej, třeba arganový. Ten vám vlasy nejenom krásně vyživí. Umí toho mnohem více. Více na toto téma jsme psali zde

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Michal Isteník se stěhuje z Mostu na Pálavu. Na televizní obrazovky zamíří seriál se spoustou vína

Styl

Už jste poznali sílu adaptogenů? Pokud ne, je čas vyzkoušet byliny, které se v čínské medicíně...

Tech

O sestrojení jaderné bomby usilovalo již hitlerovské Německo. Tragické zkušenosti s využitím atomové...

Zavřít reklamu