Luxusní kaviárová péče o pleť je drahá, ale stojí za to. Perfektně zlepšuje především celkovou texturu pokožky

 Krása 
15. dubna 2021 09:13 / Mirka Malá
  0
📷
4 fotografie v galerii
Kaviárová péče o pleť je velmi efektivní Depositphotos
Když přemýšlíte o kaviáru, první myšlenka, která vás napadne, je pravděpodobně luxusní kulinářská chvilka se šampaňským. Věřte tomu nebo ne, kaviár má ale své místo také ve světě péče o pleť.

Kaviárová péče o pleť patří samozřejmě mezi ty luxusní a tudíž drahé. Abyste ale pochopily proč, musíte nejprve porozumět základům kaviárové péče o pleť.

Co je to kaviárová péče o pleť

Kaviár jsou neoplodněná rybí vejce. Při použití v péči o pleť je kaviár používán jako jejich extrakt. "Výtažek z kaviáru je zvláčňující aktivní složka, která prospívá pokožce především tím, že zvyšuje hydrataci, hladinu vlhkosti a vyhlazuje jemné linie, a zároveň snižuje zánět a chrání před oxidačním poškozením díky svým antioxidačním vlastnostem - zejména vitaminu E a selenu," vysvětluje dermatoložka Deanne Robinson.

Výhody kaviárové péče o pleť

Zlepšuje především celkovou texturu pokožky. Díky složení s omega-3, aminokyselinami, vitaminy a antioxidanty kaviárová péče o pleť funguje na všechny textury pokožky. "Omega-3 pomáhají zlepšovat ochrannou bariéru pokožky, zadržují vlhkost a prospěšné přísady a zároveň blokují dráždivé látky,“ říká Robinson a upozorňuje, že tím je pleť plnější a méně suchá.

Kaviárová péče rovněž chrání před UV paprsky. Je známo, že antioxidanty pomáhají chránit pokožku před UV zářením. Z tohoto důvodu můžete kaviárovou péči o pleť považovat za další vrstvu ochrany před sluncem.

Zabraňuje také rozpadu elastinu, což z dlouhodobého hlediska znamená mladší vzhled pokožky. A zvyšuje také produkci kolagenu. Dalším důvodem, proč je kaviárová péče o pleť považována za skvělou složku proti stárnutí, je to, že se také zaměřuje na produkci kolagenu a ceramidu v kožních buňkách. "To pomáhá zpevnit a zvednout pokožku a zároveň ji hluboce hydratovat," říká Robinson.

A v neposlední řadě snižuje zánět. Podle studie z roku 2018 publikované v časopise Journal of Clinical and Aesthetic Dermatology hrají ceramidy hlavní roli při snižování ekzému a atopické dermatitidy. Zejména při snižování zarudnutí, což činí z kaviárové péče o pleť pozitivní cestu pro lidi s citlivou pokožkou náchylnou k podráždění.

Jak kaviárové kosmetické produkty používat

Kaviárový extrakt je k dispozici v řadě produktů péče o pleť, včetně zvlhčovačů, masek a sér. Podle Robinson jsou zvlhčovače nejběžnějším produktem péče o pleť. "Přidání extraktu z kaviáru do složení zvlhčovače zajišťuje, že se silné vlastnosti kaviáru plně vstřebají do pokožky a neustále podporují hydrataci a mladistvý vzhled v průběhu času,“ vysvětluje.

Zatímco extrakt z kaviáru je k dispozici v různých denních a nočních produktech, Robinson připouští, že se obvykle nejčastěji používá na noc. To znamená, že doporučuje vrstvit výrobky pro péči o pleť s kaviárem přes séra s retinolem či kyselinou hyaluronovou.

Na druhou stranu jsou to právě kaviárová séra, která obsahují největší koncentraci této luxusní látky. Dále čtěte: Rozdíl mezi barvením mokrých a suchých vlasů. Jeden způsob je snazší, druhý lepší.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Agáta Hanychová předhodila fanynkám svého bratra Cyrila. Její holčičky ho hned začaly obdivovat

Styl

Středomořská strava prokazatelně snižuje riziko vzniku mnoha závažných onemocnění

Dům a zahrada

11 tipů, jak vybrat nejlepší sekačku na trávu