Luxusní kaviárová péče o pleť je drahá, ale stojí za to. Perfektně zlepšuje především celkovou texturu pokožky

 Krása 
15. dubna 2021 09:13 / Mirka Malá
  0
📷
4 fotografie v galerii
Kaviárová péče o pleť je velmi efektivní Depositphotos
Když přemýšlíte o kaviáru, první myšlenka, která vás napadne, je pravděpodobně luxusní kulinářská chvilka se šampaňským. Věřte tomu nebo ne, kaviár má ale své místo také ve světě péče o pleť.

Kaviárová péče o pleť patří samozřejmě mezi ty luxusní a tudíž drahé. Abyste ale pochopily proč, musíte nejprve porozumět základům kaviárové péče o pleť.

Co je to kaviárová péče o pleť

Kaviár jsou neoplodněná rybí vejce. Při použití v péči o pleť je kaviár používán jako jejich extrakt. "Výtažek z kaviáru je zvláčňující aktivní složka, která prospívá pokožce především tím, že zvyšuje hydrataci, hladinu vlhkosti a vyhlazuje jemné linie, a zároveň snižuje zánět a chrání před oxidačním poškozením díky svým antioxidačním vlastnostem - zejména vitaminu E a selenu," vysvětluje dermatoložka Deanne Robinson.

Výhody kaviárové péče o pleť

Zlepšuje především celkovou texturu pokožky. Díky složení s omega-3, aminokyselinami, vitaminy a antioxidanty kaviárová péče o pleť funguje na všechny textury pokožky. "Omega-3 pomáhají zlepšovat ochrannou bariéru pokožky, zadržují vlhkost a prospěšné přísady a zároveň blokují dráždivé látky,“ říká Robinson a upozorňuje, že tím je pleť plnější a méně suchá.

Kaviárová péče rovněž chrání před UV paprsky. Je známo, že antioxidanty pomáhají chránit pokožku před UV zářením. Z tohoto důvodu můžete kaviárovou péči o pleť považovat za další vrstvu ochrany před sluncem.

Zabraňuje také rozpadu elastinu, což z dlouhodobého hlediska znamená mladší vzhled pokožky. A zvyšuje také produkci kolagenu. Dalším důvodem, proč je kaviárová péče o pleť považována za skvělou složku proti stárnutí, je to, že se také zaměřuje na produkci kolagenu a ceramidu v kožních buňkách. "To pomáhá zpevnit a zvednout pokožku a zároveň ji hluboce hydratovat," říká Robinson.

A v neposlední řadě snižuje zánět. Podle studie z roku 2018 publikované v časopise Journal of Clinical and Aesthetic Dermatology hrají ceramidy hlavní roli při snižování ekzému a atopické dermatitidy. Zejména při snižování zarudnutí, což činí z kaviárové péče o pleť pozitivní cestu pro lidi s citlivou pokožkou náchylnou k podráždění.

Jak kaviárové kosmetické produkty používat

Kaviárový extrakt je k dispozici v řadě produktů péče o pleť, včetně zvlhčovačů, masek a sér. Podle Robinson jsou zvlhčovače nejběžnějším produktem péče o pleť. "Přidání extraktu z kaviáru do složení zvlhčovače zajišťuje, že se silné vlastnosti kaviáru plně vstřebají do pokožky a neustále podporují hydrataci a mladistvý vzhled v průběhu času,“ vysvětluje.

Zatímco extrakt z kaviáru je k dispozici v různých denních a nočních produktech, Robinson připouští, že se obvykle nejčastěji používá na noc. To znamená, že doporučuje vrstvit výrobky pro péči o pleť s kaviárem přes séra s retinolem či kyselinou hyaluronovou.

Na druhou stranu jsou to právě kaviárová séra, která obsahují největší koncentraci této luxusní látky. Dále čtěte: Rozdíl mezi barvením mokrých a suchých vlasů. Jeden způsob je snazší, druhý lepší.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Michal David otevřeně o největších hitech, Gottovi i o tom, co mu pomohlo po ztrátě malé dcery

Styl

Skřípání zubů opotřebovává sklovinu a může i zničit chrup. Tímto problémem trpí mnozí lidé, aniž...

Dům a zahrada

Vyrobte si jednoduchý svícen proti chmurám a stresu

Zavřít reklamu