Švestkový olej má dlouhý seznam výhod v péči o pleť. Dermatologové na něj nedají dopustit

Švestkový olej se používá v Asii už 2 000 let
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Krása 
17. dubna 2021 10:07 / Depositphotos
  2   0
Díky nedávnému odhalení supermodelky Chrissy Teigen zaznamenává švestkový olej prudký nárůst popularity. Teigen se podělila o tajemství své zářivé pleti na sociálních sítích a švestkový olej je rázem centrem pozornosti.

Švestky jsou známé jako superpotravina, jsou bohaté na vlákninu, vitaminy B, draslík a hořčík, zdravé pro srdce a chutnají skvěle čerstvé nebo sušené. Jejich olej je ale také velmi užitečný v péči o pleť a vlasy díky své silné koncentraci antioxidantů. Jak jej tedy používat?

Výhody švestkového oleje pro pleť

Švestkový olej má řadu výhod a můžete jej používat denně pod krémy. Jeho dědictví pochází z asijských kultur, zejména z jižní Číny, odkud pochází švestková rostlina. Výtažky ze švestky nebo její odrůdy prunus mume se používají v tradiční čínské, japonské a korejské medicíně již více než 2 000 let.

Švestkový olej se prodává samostatně jako elixír, ale také se vyskytuje jako přísada do některých zvlhčovačů a sér. Zejména švestky kakadu, původem z Austrálie, se zasloužily o velký rozruch v kosmetice, protože tato superpotravina byla propagována jako jeden z největších zdrojů vitaminu C. Používá se primárně na obličej, i když může dobře fungovat i na krku a dekoltu. Švestkový olej lze také použít jako vlasovou kúru. A jaké jsou další skvělé výhody švestkového oleje?

Je velmi hydratační. Švestkový olej je známý jako hydratační elixír. "Je plný omega mastných kyselin, vitaminu A a vitaminu E,“ říká dermatoložka Debra Jaliman. Obsahuje také omega mastné kyseliny 6 a 9, o nichž je známo, že hydratují pokožku.

Švestkový olej je také protizánětlivý a má léčivé vlastnosti. Co ale zajímá všechny ženy, které chtějí přibrzdit stárnutí, je fakt, že olej zvyšuje buněčný obrat. Díky své koncentraci vitaminu A očekávejte, že švestkový olej pomůže vyhladit vrásky, zlepšit pružnost pokožky a podpořit buněčný obrat, díky čemuž bude vaše pleť hladší a rovnoměrnější.

Švestkový olej rovněž bojuje proti volným radikálům a stresům ze životního prostředí. Vzhledem k tomu, že švestkový olej je bohatý na antioxidanty, je velmi efektivní.  Švestkový olej také obsahuje vitamin C. "Vitamin C má regenerační vlastnosti a je schopen opravit pokožku na její buněčné úrovni,“ říká Debra Jaliman.

Rovněž reguluje produkci kožního mazu. Proto se využívá k ošetření proti akné nebo jako zvlhčovač pro lidi s mastnou nebo aknózní pokožkou.

A v neposlední řadě dokáže olej dobře bojovat proti stárnutí. Díky vysoké koncentraci antioxidantů může být švestkový olej účinný při zrychlení produkce kolagenu a elastinu, což mu dodává úžasné vlastnosti proti stárnutí.

Jak používat švestkový olej na pleť a vlasy

Debra Jaliman radí, abyste na čistou pokožku aplikovali švestkový olej denně. Může být použit dokonce dvakrát denně, ráno pod make-up a večer jako součást vaší noční pleťové rutiny. Díky své lehké struktuře se švestkový olej dobře spojuje se séry a zvlhčovači, které jsou známé svými hydratačními vlastnostmi. Jaliman poznamenává, že švestkový olej se často vyskytuje v elixírech, které obsahují rovněž oleje ze semen granátového jablka a rakytníku, což jsou také lehké oleje bohaté na antioxidanty, které nezanášejí póry a podporují buněčný obrat, což vede k hladší pleti.

Švestkový olej lze použít i pro ošetření vlasů. Díky své lehké struktuře je ideální pro každodenní použití bez přílišného "zmaštění" vlasů. Aplikujte ho po šamponování a kondicionování na konečky vlhkých vlasů, aby chránil před tepelným poškozením způsobeným stylingovými nástroji a fény.

Pokud jste o švestkovém oleji pro péči o pleť nyní slyšely poprvé, nevadí. Možná vás překvapí, že ho celkem snadno seženete i u nás. Koupit jej lze i ve vybraných lékárnách, a než se opět otevřou specializované obchody, objednat si jej můžete snadno online. Dále čtěte: Luxusní kaviárová péče o pleť je drahá, ale stojí za to. Perfektně zlepšuje především celkovou texturu pokožky.

Mirka Malá | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Komplikace pro turisty mířící do Řecka. V zemi dochází k prudkému zhoršení covidové situace

Dům a zahrada

Pokud se chcete se zbavit nadobro komárů na své zahradě, pořiďte si vážku. Stačí jen vysázet ty...

Bydlení

Toile design je luxusní odkaz na starou Francii. Vyzkoušejte jej doma

Zavřít reklamu