Nejčastější chyby, které děláme v péči o vlasy

 Krása 
03. srpna 2017 10:00 / Kateřina Kofroňová
  0
📷
4 fotografie v galerii
Za špatný stav našich vlasů si často můžeme samy Shutterstock
Mít dlouhé a zdravé vlasy je snem nejedné ženy. Jenže nešetrným zacházením si často ubližujeme více, než bychom čekaly a někdy o tom dokonce ani nevíme. Jak se starat o vlasy a na co už příště zapomenout? Čtěte dál!

Vyzkoušela jste už nespočet šampónů, kondicionéru, vlasových masek, domácích balzámů, změnila jste čtyři kadeřnice a i přesto jsou vaše vlasy stále poničené a rozhodně nevypadají tak, jak byste si představovala? Možná děláte tyto chyby:

Špatná kosmetika a její aplikace

Kdyby byla chyba pouze v kosmetice, byl by to asi nejmenší problém. Špatně zvolená kosmetika sice dokáže napáchat škodu, ale ta se dá poměrně rychle napravit. Přípravky volte podle typu vašich vlasů, jejich délky a barvy, ale také podle obsahu škodlivých látek. Vyvarujte se těm, které obsahují ftaláty, parabeny, sulfáty, polyethylenglykol a diethanolamin.

Oplachování horkou vodou

Šampon a kondicionér je nutné z vlasů důkladně smýt, aby zbylý přípravek nezatěžoval vaše vlasy, a tak jim spíš neuškodil. Pozor ale na vodu, kterou vlasy oplachujete! Horká voda může způsobovat, že se vlasy snadno poničí a rychleji mastí. Vlasy dehydratuje, což způsobuje jejich křehkost a lámavost. Dokonce může poškodit i kořínky vlasů, což může vést k jejich prořídnutí. Používejte vlažnou vodu, která vlasům naopak prospívá.

Mokré česání

Při mytí vlasů šamponem jej aplikujte, jemně promasírujte a smyjte. Nečešte, neprojíždějte prsty ve snaze vlasy rozčesat! Jen je vyždímejte, aplikujte kondicionér, důkladně smyjte a až poté rozčešte. Předejdete tak zbytečnému vytrhávání zdravých vlasů.

Drhnutí vlasů ručníkem

Po umytí vlasy opatrně osušte. Žádné drhnutí! Vlasy v ručníku pouze promněte a poté položte ručník na ramena a nechte vlasy doschnout. Pro rychlejší usušení můžete použít dva suché ručníky – jedním vlasy zbavíte největšího množství vody, druhým dosušíte.

Neopatrné česání a špatný hřeben

I česání je věda, a rozhodně neplatí, že čím častěji češete, tím více vlasů máte. Je sice pravda, že masírování hlavy kartáčem podporuje prokrvení pokožky a může podporovat vlasy v růstu, ale zrovna tak se můžete neopatrným česáním o spoustu vlasů připravit.

Vlasy vždy češte odspoda a vybírejte si vhodný hřeben. Ano, i hřeben musíte koupit podle vlasů a ne podle barvy. Na kudrnaté vlasy je to dřevěný hřeben s velkými mezerami, jemné vlasy potřebují tupírovací hřeben, husté vlasy plochý a rovný kartáč a rychle se mastící vlasy hřeben s kančími štětinami.

Časté fénování a žehlení

Horký vzduch vlasům jednoduše neprospívá. Pokud fénování patří na váš denní seznam, nedivte se, že vaše vlasy vypadají tak, jak vypadají. Nechte vlasy občas pozvolna proschnout a nechte je dýchat. Méně škody napáchá fén, u kterého můžete zvolit sušení chladným vzduchem.

Spaní s mokrými vlasy

Vlasy jsou obecně náchylnější k lámání právě za mokra. Ležet na nich a třít je o polštář ve vlhkém stavu je tudíž to nejhorší, co můžete udělat. Vlasy se při převalování na polštáři cuchají, lámou a třepí se. Proto si je myjte dostatečně dlouho před spaním, aby stačily proschnout.

Gumička na denním pořádku

Časté nošení gumičky je rovněž smrtelným hříchem. Díky drdolu nebo vysokému culíku se vlasy lámou, roztřepují a celkově oslabují. To pak nepomůže ani zastřižení konečků, protože vlasy jsou roztřepené po celé délce.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a...

Styl

Televize je stále oblíbené médium, v průměru před "bednou" prosedíme až 4 hodiny denně

Dům a zahrada

Vodní kámen zlikviduje konvici, myčku i pračku. Zatočte s ním některou z osvědčených metod