Někdy i super zdravá potravina může škodit. Na co si dát pozor při koupi česneku?

 Ostatní 
19. listopadu 2019 14:04 / Ema Maxová
  0
📷
3 fotografie v galerii
Nedáte dopustit na česnek? Tak pozor, ať kupujete ten správný Depositphotos
Ruku na srdce, jak nakupujete česnek? Většina lidí se nad tím ani nepozastavuje, jednoduše vezme do rukou, co je v regálu a přidá do nákupního vozíku. Přitom je velmi pravděpodobné, že si domů přinesou nebezpečnou zeleninu! Víte, jak poznáte dobrý česnek?

Až více než 80 % česneku, který najdeme v běžných obchodech, pochází z Číny. Čína je největším vývozcem této plodiny na světě. Číňané ale bohužel ve snaze vyprodukovat česneku co nejvíce a zároveň ušetřit používají různé pesticidy, které jsou zakázány.

Pozor na česnek z Číny

Chemické látky zastavují klíčení česneku a zároveň zabíjejí hmyz. Čínský česnek je tak plný různých toxických látek, jako je např. methylbromid. Také bývá znečištěn olovem a jinými sloučeninami, včetně inhibitorů růstu, které ho chrání před nepříznivými podmínkami při skladování a také před nízkými teplotami.

Na první pohled právě česnek z Číny může vypadat dobře. Chemikálie mají totiž schopnost česnekové palice bělit a lidem se pak zdá, že se jedná o čistý a nezávadný produkt.

Víte, jak poznáte dobrý česnek?

Zatímco vy si kupujete česnek, abyste byli zdraví, nakonec vám může prokázat opačnou službu. A na co si tedy dát pozor při koupi česneku? Chcete-li mít doma česnek s léčivými účinky, všímejte si při jeho koupi i drobných detailů. Nezapomínejte sledovat zemi původu na etiketě. Čínský česnek rozeznáte od domácího podle toho, že nemá kořeny a stonky, je lehčí, méně kulatý a hlavně je bělený.

I když nejlepší je vypěstovat si česnek ve vlastní zahradě, ne každý má tu možnost a ne každý je úspěšný. Zkuste kupovat česnek u domácího producenta. I když je dražší, určitě se vám to vyplatí. Dále čtěte: Úžasná úprava česneku, která vás bleskurychle postaví na nohy.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Ukázalo se, že Madonna ve své sbírce skrývá dávno ztracený obraz. Měl zmizet z Francie koncem 1. světové...

Styl

Začal čínský nový rok ve znamení králíka. Pro většinu znamení zvěrokruhu by to měl být skvělý rok....

Tech

Rusko vybavilo svoje ponorky Belgorod novými a nedostižnými jadernými torpédy Poseidon