Pudinková bábovka bez mouky. Lahodná bezlepková rychlovka pro každou příležitost

 Recepty 
07. ledna 2019 10:10 / Veronika Prášilová
  0
📷
4 fotografie v galerii
Rychlá, jednoduchá a navíc vhodná pro bezlepkovou dietu Depositphotos
Mnozí lidé si představují, že když je něco bezlepkového, nutně to musí být o něco ochuzené, minimálně chuťově. Kdo ale zkusí naši rychlou bábovku, bude překvapený, jak se rozplývá na jazyku. Příprava je navíc velmi rychlá a jednoduchá.

Dalším z plusů naší bezlepkové bábovky je její cena, díky níž se z této laskominy stává doslova korunová záležitost.

Než se pustíte do pečení

Níže uvedené suroviny budete potřebovat v bezlepkové formě, pokud ale nemusíte držet bezlepkovou dietu, můžete použít ingredience v klasické podobě. Máte-li tedy chuť a chvíli čas, pusťte se do díla.

Na úvod si připravte menší hrnek o objemu asi 200 ml, který bude mírou pro použité suroviny. Pro přípravu samotného dezertu pak budete potřebovat:

  • 4 vanilkové pudinky
  • 4 vejce
  • hrnek oleje
  • hrnek cukru
  • prášek do pečiva
  • strouhaný kokos na vysypání formy
  • vanilkový cukr na posypání

Příprava pudinkové bábovky

V míse smíchejte vanilkové pudinky s cukrem, práškem do pečiva, olejem a vejci. Kdo má rád, může do těsta vmíchat ještě rozinky namočené v rumu nebo ve vodě, kandované ovoce, nastrouhanou čokoládu, nasekané mandle či jiné ořechy.

Vše důkladně promíchejte a těsto nalijte do vymazané a vysypané formy. Pokud pečete klasickou variantu bez ohledu na lepek, vysypejte ji hrubou moukou. Ovšem pokud pečete pro nemocného s celiakií, použijte pro vysypání strouhaný kokos.

Šup s ní do trouby

Pečte v troubě předehřáté na 180 stupňů Celsia asi 30 minut do zlatova. Jestli je bábovka hotová, sledujte pomocí špejle. Pokud se na ni již nelepí těsto, je upečená i uvnitř. Po vyklopení bábovku posypejte vanilkových cukrem.

Během pečení si můžete ještě uvařit něco dobrého k bábovce, například jeden z našich nápojů, které vás navíc ochrání před nemocemi z nachlazení. Recepty naleznete zde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Vdovec po Pilarové sklidil obrovský obdiv za to, co udělal na její památku. Splnil Evě její přání a...

Styl

Čtyřikrát zkontrolovat zamčené dveře nebo vypnutou troubu, to je OCD. Zní to legračně, ale sranda to...

Dům a zahrada

Nenechávejte koření v kupovaných sáčcích. Hrozí plíseň i ztráta chuti