Sandra (45): Operace vagíny mi změnila život. Nechápu, proč jsem na ni nešla dřív

 Vztahy 
21. dubna 2022 10:26 / Kateřina Andrýsková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Trauma nemusí vždy způsobovat jen křivý nos nebo malá prsa Pexels
Tvar různých ženských partií může být všelijaký, ovšem někdy dostaneme do vínku proporce, které zrovna nelahodí našemu oku. Někdy se z nich dokonce stane zdravotní komplikace. O tom může vyprávět i paní Sandra, kterou kvůli tvaru jejích intimních partií trápily opakované záněty a pocity méněcennosti.

Paní Sandra trpěla od puberty nepříjemnými pocity kvůli vzhledu svého klína. "V pubertě jsem si začala víc všímat toho, že tam dole vypadám trochu jinak než ostatní holky z plavání, jinak než maminka a postupem času jsem pochopila, že moje vagina je zkrátka od ostatních odlišná. Jenže ne zrovna v tom dobrém slova smyslu. Malé stydké pysky mi vždycky vykukovaly ven a jak jsem rostla, prodlužovaly se. Jeden dokonce víc než druhý," začíná vyprávět svůj intimní příběh paní Sandra.

"V pubertě se mi všichni posmívali a celá škola věděla, že jsem tam dole jiná - prý taková přisprostlá. Nevím, kdo to rozšířil, ale dneska by se tomu určitě říkalo šikana. Od té doby jsem skutečně trpěla, protože něco, co mi bylo nepříjemné, teď věděli všichni z mého okolí. Děti umí být kruté a já si v tomto ohledu mnohé prožila," pokračuje dnes už dospělá Sandra.

"Každá návštěva gynekologa byl horor. Styděla jsem se tak strašně moc, že jsem byla na gynekologickém křesle úplně v křeči. Dívala jsem se stranou a modlila se, aby to už skončilo," popisuje svůj stud paní Sandra. "Gynekolog mě vždy ujišťoval, že jsem tam dole úplně v pořádku, že tvary ženských rodidel jsou různé a že nejsem na světě s tímto problémem sama. Pro mě to ale nic neznamenalo. Jako kdyby někdo ženě s obřím nosem, nesouměrnou postavou nebo silně povislými prsy po dětech tvrdil, že je to normální a tudíž v pořádku. Jistě, jsou ženy, které s tím umí žít a netrápí je to, protože se zaměřují na jiné věci. Já ale taková bohužel nejsem."

Paní Sandra je sice už dospělá, ale její trauma ji provází celý život. "Navíc nejde jen o estetickou záležitost, kdy třeba na plavání každý na první pohled vidí, s kým má tu čest. Jde i o to, že tvar mých malých pysků mi způsobuje i časté problémy nejen při sexu, který je někdy velmi bolestivý. Také  mě trápí opakující se záněty a když se u mě nedejbože objeví mykóza a vše se tře o spodní prádlo, je to doslova utrpení," popisuje svůj problém Sandra.

"Když jsem se svěřila své gynekoložce, že už nemohu dál, doporučila mi plastickou operaci. Labioplastika se provádí v celkové anestezii s nutností půldenní nebo i jednodenní hospitalizace. Samotná operace malých stydkých pysků doktorům trvá asi půl hodiny. Jen se musí zaplatit. Na jedné klinice jsem viděla cenu kolem dvaceti tisíc korun, což mi přišlo hodně. Ale řekla jsem si, že pokud se druhý den ráno probudím a do měsíce budu úplně fit, stojí mi to za to," vysvětluje paní Sandra.

"Hned druhý den jsem se proto objednala na estetické klinice a zamluvila si termín. Operace proběhla v pořádku, stehy se do tří týdnů samy vstřebaly a po měsíci jsem mohla začít i se sportem a naprosto novým a krásným způsobem intimního života. Dnes je to už déle než rok a jako benefit beru i fakt, že jsem od té doby neměla jediný zánět nebo jiný intimní problém," uzavírá svůj příběh paní Sandra. (Čtenářka si přála zůstat v anonymitě, a proto byla pozměněna jména a fotografie je pouze ilustrativní.)

Máte podobný problém? Nebo máte vlastní zkušenost s labioplastikou? Také vás trápily pocity méněcennosti?

Zdroj: Autorský článek, rozhovor s paní Sandrou.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Dům a zahrada

Snadný a účinný trik na odolnou mastnotu v kuchyni. Použijte obyčejný olej