Jak se vypořádat s kocovinou

 Zdraví 
01. ledna 2017 10:45 / Bronislava Silná
  0
📷
2 fotografie v galerii
Bolest hlavy i další následky pití alkoholu lze odstranit Shutterstock
Toto téma právě dnes mnoho lidí řeší. Silvestr za námi, hlava bolí, žaludek se houpe. Poradíme, jak kocovině nejen předejít, ale jak ji účinně eliminovat.

Prevence

Nejjednodušší je kocovině předejít. Pokud chceme pít alkohol, dbáme na to, abychom nemíchali druhy, aby nápoje nebyly sladké. Horší kocovina také bývá po drincích, které jsou barevné. Menší následky mívá pití čiré. V každém případě se snažíme pít hodně vody a snažíme se dlouho spát.

Léčení

Jako léčebný prostředek se osvědčuje samozřejmě voda. Pravidelně pijeme, protože tak dodáváme tělu chybějící vodu a snižujeme následky dehydratace. Prospěje sprcha a mírná fyzická aktivita. Pokud máme možnost, můžeme si dát trochu vývaru, který tělu dodá i chybějící sůl. Velmi účinné je dodání vitamínu C a B. Pokud sníme čerstvé ovoce, dodáme tělu i fruktózu, která rovněž pomáhá léčit kocovinu.

Protože se vlivem alkoholu sníží v těle také hladina hořčíku, můžeme ji doplnit pomocí vhodných tablet, nejlépe v kombinaci s vápníkem. Některým lidem pomáhá také pití zázvorové limonády. Z bylinných přípravků se určitě hodí pití mátového čaje, který uklidní žaludek, pití výluhu řebříčku, který má pozitivní vliv na játra a žlučník a také lze využít heřmánkový čaj, který ale není vhodný pro alergiky.

Čemu se určitě vyhnout

Docela jistě se vyhněte užívání léků jako je aspirin či ibuprofen. Sice na krátkou chvíli pomohou a zbaví bolestí hlavy, ale představují pro vaše játra jen další zátěž a navíc dráždí už tak podrážděný žaludek. Také se nedoporučuje pít mléko, které někteří těžko snášejí, a je poměrně těžké na trávení. Někteří lidé, ale na ledový mléčný koktejl nedají dopustit. A už vůbec se vyhněte pití dalšího alkoholu, i když se občas i v odborné literatuře připouštěly pozitivní vlivy piva, které zatlumí receptory, které se dožadují dalšího přísunu alkoholu.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Synové Britney Spears nechtějí svoji matku ani vidět. Dokonce se chtějí vystěhovat ze země

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Dům a zahrada

Připravte domácí hnojivo ze zbytků, které by skončily v koši. Banánové slupky jsou bohaté na živiny a...