Důvěřujte přírodě: Sedm zázračných bylin, díky kterým budete zdravější a krásnější

Některé byliny nám mohou být velmi prospěšné
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Zdraví 
13. září 2018 16:06 / Shutterstock
  2   0
Oteklé nohy, nafouklé břicho a ucpané póry trápí většinu z nás. Naštěstí je pomoc snadná a nemusí nás stát ani korunu. Prozradíme vám, kteří pomocníci z přírody s vašimi obtížemi zatočí.

Problémy s menstruací nebo přechodem mohou být brzy minulostí. Zatímco moderní medicína tápe, bylinky jsou účinným lékem na tyto potíže už odpradávna. Zapamatujte si názvy bylin, které vám představíme, a mějte je vždy při ruce. Můžete je kdykoliv využít jako levnou přírodní lékárničku pro první pomoc.

Zavodněné tělo

Sáhněte po bylince s názvem kontryhel obecný. Dá se říci, že patří mezi typické ženské bylinky. Už kdysi dávno se používal při silném menstruačním krvácení, tlumí problémy během přechodu, zmírňuje počáteční problémy v pubertě, pomáhá ženě v šestinedělí a působí proti zadržování vody v těle.

Kromě toho posiluje funkci dělohy, zlepšuje kvalitu mateřského mléka a působí proti typicky ženským zánětům a výtokům. Mladé lístky se dají použít na přípravu vitaminového čaje, do polévek, příloh a kaší.

Koliky a křeče

S bolestivou menstruací nebo křečemi v lýtkách si snadno poradí mochna husí. Obsahuje látky, které uvolňují hladké svalstvo. Ideální je použít ho například jako přísadu do koupele. Léčí totiž i naši kůži – zapařeniny, vřídky, akné či hnisavé vyrážky. Ovšem pozor, je jednou z bylin, která není vhodná v těhotenství. O bylinkách, kterých se ani v těhotenství bát nemusíte, se dočtěte zde.

Studné ruce a nohy

Jestli je vám stále zima a máte problémy s krevním oběhem, cévami nebo dokonce i zadržováním vody, pak je na čase vyzkoušet dřišťál obecný. Látky z kořene účinně ztlumí i menstruační problémy. Plody jsou pak vhodné jako osvěžení a na povzbuzení organismu. Ale pozor – tuto rostlinu je třeba užívat s mírou a ideálně pod dohledem odborníka. Všechny její části obsahují totiž i jedovaté látky.

Nepříjemné návaly

Nad touto bylinkou zajásají všechny ženy v přechodu. Proti nepříjemným návalům toho totiž moc neexistuje. Přesto tu je jedna neobyčejně obyčejná bylinka, která skutečně pomáhá. A tou je šalvěj. Obsahuje totiž rostlinné hormony. Ty pomáhají jak proti návalům tepla, tak i na bolesti prsou při menstruaci.

Menstruační bolesti

Sporýš lékařský patří mezi bylinky s tlumícími účinky. Díky tomu pomáhá nejen s bolestivou menstruací, ale i jako prostředek při problémech s přechodem. Je to také skvělé analgetikum při bolestech hlavy.

Těžkosti s přechodem

Účinné látky, které obsahuje oman pravý, pomáhají při nepravidelném cyklu a proti běžným obtížím v přechodu. Tlumí návaly, bolesti hlavy i pocity horka. Stojí za to jej vyzkoušet.

Hormonální nerovnováha

Výkyvy nálad, ucpané póry, akné i plačtivost. To všechno mohou mít na svědomí rozházené hormony. Snad tou nejlepší volbou je v tomto případě bazalka. Její lístky dokážou neskutečné věci. Obsahují totiž hormon, který tlumí bolesti při menstruaci, upravuje výkyvy cyklu a také vyrovnává nedostatek hormonů v menopauze.

Martina Langová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Levandulová perla Jadranu: Navštivte jeden z nejkrásnějších ostrovů na světě

Dům a zahrada

Hledáte pohovku i postel v jednom? Řiďte se těmito radami

Bydlení

Nedostatek přirozeného světla má vliv na zdraví. Citlivé jsou na to hlavně děti

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu