Holíte si klín? Možná, že to je důvod vašich častých potíží

Většina žen se nevzhledných chloupků pravidelně zbavuje
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Zdraví 
09. listopadu 2018 07:21 / Shutterstock
  0   0
Holit nebo neholit chloupky v intimních partiích? Pokud jste zastánci první možnosti, pak vězte, že podle lékařů mají chloupky docela zásadní vliv na zdraví vaší vaginy.

Drobné chloupky nám pokrývají celé tělo. Chrání totiž naši pokožku a pomáhají naše tělo udržet v teple. Během puberty pak chlupy začnou tmavnout, stávají se tlustší a tmavší. Právě v tomto období sahá většina žen i mužů poprvé po holícím strojku a zbavují se chlupů na nohách, v podpaží i v klíně. Ale právě na tomto místě mají poměrně důležitý úkol a bez nich můžete i trpět na různé infekce a nemoci.

Častější infekce

Ochlupení na intimních partií funguje jako takový airbag, který pomáhá odrazit bakterie a nežádoucí patogeny od průniku do vaginální části. A díky tomu je pak mnohem menší pravděpodobnost, že by u vás mohla propuknout kvasinkové infekce. Důležité je udržet intimní místa suchá a bez potu.

Lapač feromonů

Věřili byste tomu, že tím, že si holíte klín, takto přicházíte o možné partnery? Podle výzkumů totiž chloupky zachycují feromony, což jsou sexuální pachy tvořené tělními chemikáliemi, které lákají partnera.

Pozor na vosk

Samozřejmě, že depilace voskem má své váhody. Díky němu vydrží vaše nohy i další partie mnohem déle bez chloupků. Na druhou stranu si tím pokožku poměrně hodně dráždíte. A zvlášť v intimních partiích, kde je kůže velice citlivá. Proto také tam hrozí větší riziko vzniku nepříjemných pupínků, které se mohou vyvinout do abscesů.

Zkuste šetrnější metodu depilace pomocí cukrové pasty. A snadno si ji můžete vyrobit i doma. Návod, jak na to, jsme psali zde. Pokud ale dáváte přednost holení, ujistěte se vždy, že máte žiletku pořádně umytou a dezinfikovanou. I v tomto případě může totiž dojít k podráždění pokožky.

Šárka Sokolská | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Podmínky cestování se od pondělí opět mění. Víte, co aktuálně platí?

Dům a zahrada

Začíná období dýní. Je potřeba sklidit je ve správný čas, jinak vám do jara nevydrží

Bydlení

Podzim je ideální čas na stavbu skleníku. Díky němu se budete z bohaté úrody těšit dříve

Zavřít reklamu