Proč si dopřát jednou za čas teplou koupel? Pozor, nejde jen o hygienu

Teplá lázeň dokáže na lidský organismus působit velmi pozitivně
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Zdraví 
02. ledna 2019 16:20 / Shutterstock
  8   1
Sprcha nebo vana? V tomto se zřejmě svět rozděluje na dva velké tábory. Zatímco jedni si neumí představit život bez rychlé a praktické sprchy, jiní si nejraději po náročném dni dopřávají domácí wellness ve vaně plné horké vody.

Věděli jste však, že i když jste milovníky sprchy, občas byste přece jen měli relaxovat ve vaně? Proč si dopřát jednou za čas teplou koupel a jaké výhody nabízí vám a vašemu organismu?

Prospěšná hydroterapie

Slyšeli jste už o hydroterapii? Jde o léčebnou metodu, která využívá sílu teplé či studené vody a jejich účinků na člověka. Často se využívá ve fyzioterapii a této technice se svěřují statisíce lidí na světě. Hydroterapie se může praktikovat v přírodních teplých pramenech či ve vířivých vanách, v ledových jezerech, sudech a tak podobně. Pokud však chcete výhody teplé lázně využívat naplno, postačí vám i vana ve vaší koupelně.

Výhody teplé koupele

Teplá lázeň opravdu dokáže na lidský organismus působit velmi pozitivně, a to hned v několika různých směrech. Pojďme se společně podívat, co můžete z obyčejné teplé vody ve vaší vaně vytěžit vy a vaše tělo.

Koupelí proti stresu?

  • Proč ne. Teplá vana může přispět ke zklidnění rozrušeného organismu. Pravidelné lázně by si měli dopřát zejména lidé trpící depresemi a úzkostmi. Jaké masáže pomáhají proti stresu, se dočtete v jiném našem článku.
  • Teplá vana může pomoci i při bolesti svalů a kloubů. Ideální je také cvičení ve vodě, a to zejména tehdy, pokud máte problémy s klouby při pohybu. Teplá voda uvolňuje bolesti, proto se koupel doporučuje i jako rekonvalescence po sportovním výkonu.
  • Nemůžete večer usnout? Lázeň před spaním zabere i proti nespavosti. Doporučuje se zejména v případech, kdy jedince trápí insomnie, když nespavost zasahuje do každodenního života a jeho kvality. Udělejte si z koupele rituál a vaše tělo časem pozná, že po teplé koupeli je čas jít spát.
  • Voda rovná se hydratace. Proto lázně pomáhají i ke kráse. Pára otevírá póry, podporuje pocení, což zabezpečuje čištění pokožky. Napařováním se do těla dostává i důležitá voda. Proto se pomocí teplé lázně můžete dopracovat ke krásné pokožce, ale i k zdravějším vlasům.
📷
2
fotografie
Monika Thomsonová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Science centrum seznámí děti s vědou zábavnou formou. Vyzkoušet si mohou i trénink kosmonautů

Dům a zahrada

Špatné návyky v domácnosti, které vás stojí peníze

Bydlení

I starý květináč může být opět hezký. Chce to jen mít dobrý nápad

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu