Nové boty? Existuje způsob, jak se vyhnout puchýřům na patách

 Zdraví 
12. března 2019 10:37 / Bronislava Silná
  1
📷
8 fotografií v galerii
Pata je nejčastější místo, kde se puchýře objevují Shutterstock
Všichni jsme se s tím někdy setkali. Koupíme si nové boty, které jsou pohodlné, ale po krátké době nošení si na patách uděláme puchýře, které příšerně bolí. Existuje ale způsob, jak se tomuto vyhnout. Máme dobré rady.

Puchýře vznikají tam, kde dochází ke tření ještě nerozchozené boty o nohu. Pata je nejčastější místo, ale zdaleka ne jediné. Existuje několik metod, které puchýřům zabrání vzniknout. Můžete je i kombinovat dohromady.

Opatrnost

Předběžná opatrnost je dobrý způsob, jak si nezničit nohy v nových botách. Boty noste zpočátku jen chvíli. Nejprve je obujte doma, ale choďte maximálně po bytě. Nechte v nich nohy třeba hodinku či dvě. Druhý den si vyrazte na krátkou procházku. Tak půl hodiny chůze bude až dost, u společenských bot klidně i méně. Třetí den trochu přidejte na čase. Vezměte si na první procházky silnější ponožky.

Trocha domácí chemie

Pomoci rozšlápnout obuv může také procházka novou obuví vlhkou trávou. To funguje ale jen za předpokladu, že se nejedná o boty, které by taková procházka zničila. Také můžete na vhodný hadřík nakapat líh či pálenku a takto napuštěnou látku vložit do bot. Až se líh odpaří, botu obujte a procházejte se.

Prevence puchýřů

Velmi dobrou prevencí puchýřů je nalepení náplasti na exponované místo ještě dříve, než se puchýř vytvoří. Až budete mít za sebou první procházku v nových botách, patrně ucítíte na nohách místa, kde boty potřebují rozšlápnout. Před druhou procházkou tato místa oblepte kvalitní náplastí a jděte klidně i větší porci kilometrů, aby se boty řádně rozšláply. O puchýře se nemusíte obávat. Nevytvoří se. Po procházce náplasti sloupněte, kůže by pod nimi příliš změkla. Kůže potřebuje naopak ztvrdnout, aby zvládla běžné fungování v botách i bez náplastí. Chůzi se zalepenou nohou ale klidně opakujte, dokud nebudete mít pocit, že boty přestaly na daném místě tlačit. Někdy mohou i rozšláplé boty začít nově tlačit. Na vině mohou být otoky nohou. Více o tomto tématu najdete v článku zde.

Témata: boty, puchýře, náplast
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Tech

8 mýtů o hybridech, které vám brání vytěžit z tohoto pohonu maximum