Téměř vyhubená bylina: Působí proti křečím, zánětům i jako příloha k masu

 Zdraví 
09. března 2019 10:29 / Monika Thomsonová
  4
📷
4 fotografie v galerii
Dřišťál obecný dříve hojně rostl na našich zahradách Shutterstock
Na léčivé účinky mnohých plodů a bylinek se často zapomíná. Kustovnice čínská, chia semínka i české borůvky. Ty všechny si vysloužily do značné míry módní označení superpotraviny. Znáte ale účinky dřišťálu obecného?

Dřišťál obecný je keř, který se u nás hojně vyskytoval, ale v 40. letech minulého století byl bohužel plošně vyhuben, protože se mylně pokládalo, že je přenašečem rzi obilné. Dnes už se může u někoho vyskytovat možná na zahrádce jako solitér nebo živý plot, ale určitě ne primárně pěstovaný pro své plody. 

Dřišťál obecný, latinsky Berberis vulgaris, obsahuje alkaloid berberin. Ten se nachází zejména v jeho kůře. Berberin má žlučopudný a protikřečový účinek. Dokáže působit i proti zánětům. K léčebným účelům se používá kůra, plody i listy.

Co obsahuje dřišťál? 

  • Plody jsou velmi bohatým zdrojem vitaminů C a K.
  • Obsahují kyselinu vinnou, jablečnou a citronovou.
  • Plody obsahují pektózu, silice a alkaloid zvaný berberin. 

Jak berberin působí?

  • Zvyšuje imunitu.
  • Léčí oční záněty (přikládají se obklady z odvaru dřišťálové kůry).
  • Podle některých výzkumů tlumí i rozvoj lupénky.
  • Působí na řadu mikroorganismů, například na stafylokoky, streptokoky, také na salmonelu, na původce cholery, na infekci močových cest nebo vaginální mykózy způsobené kvasinkou.

Domácí tinktura

Tinktura z listů tohoto keře se využívá při zánětech žlučníku a při jaterních poruchách. Pro výrobu tinktury je zapotřebí několik listů, které přelijeme 65% lihem a necháme louhovat 14 dnů na teplém místě. Tuto směs je zapotřebí jednou za čas protřepat.

Odvar z kůry

Odvar z kůry je dobrý k pročistění organizmu. Na jeho přípravu budeme potřebovat 20 g kůry a půl litry vody. Kůru zalijeme vodou a 2 minuty vaříme. Poté 15 minut louhujeme a přecedíme. Užíváme dle potřeby.

Využití dřišťálu v kuchyni

Dřišťál je znamenitý jako příloha k masu. Když se griluje nebo peče, může se přidat přímo na kotletu. Dále se může zamíchat do rýže. Přidat do ovocných koktejlů nebo nasypat na salát. Dá se jíst i samostatně. Dvě kávové lžičky denně jsou bohatým zdrojem vitamínů.

Pozor na množství

Chuť sušených plodů je osvěžující, trpko-kyselá. Množství by se ale nemělo přehánět. Je to i silný regulátor tlaku, takže lidé s nízkým tlakem by měli být při jeho konzumaci opatrní. Které jarní rostliny by neměly chybět ve vaší kuchyni? Psali jsme zde.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Leonardo DiCaprio to už přehání, shodují se fanoušci. Jeho nejnovější modelce je totiž jen devatenáct

Styl

Konopí u žen i mužů dokáže přivodit mnohočetný orgasmus, zvyšuje libido a dodává chuť na sex, ukazují...

Tech

SHIELD: Vesmírná technologie pro hladké přistání kdekoliv ve vesmíru