Bojujte proti nachlazení a kašli. Využijte sílu bylinek na maximum

Místo chemie můžete použít bylinky
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Zdraví 
23. října 2019 13:55 / Depositphotos
  1   0
Když se v chladnějším období vy nebo vaše dítě nachladíte, můžete si pomoci díky vhodným bylinkám. Naučte se využívat jejich sílu na maximum.

Různé infekce horních cest dýchacích jsou běžné zejména v obdobích, kdy se mění počasí, ráno je chladno a odpoledne teplo. Také v zimním období jsou respirační nemoci běžné. To ale neznamená, že je máme nechat nad sebou vítězit nebo že máme řešit věc jen pomocí chemických léků.

Bylinky, které pomůžou

Celá škála bylinek, které pomáhají obecně proti nachlazení a různým jeho projevům, by měla být ve vaší domácí lékárničce. Určitě se hodí echinacea, lípa či heřmánek. Echinacea působí obecně na podporu vaší imunity a zejména imunity sliznic. Lípa pomůže proti horečce a heřmánek má zase účinky proti infekci. Současně se doporučuje podávat šípkový čaj, který je vhodný díky svému obsahu vitaminu C.

Rýma

Speciálně pro rýmu je vhodné začít léčbu pomocí heřmánku, máty a levandule. Doporučujeme zejména napařování a inhalace. Heřmánek má účinky i proti bolestem, což ocení zejména děti, které rýma umí potrápit. Máta i levandule mají uvolňující účinek.

Kašel

U kašle a při infekcích průdušek se hodí používat zejména jitrocel kopinatý. Tato bylina ovlivňuje zejména viskozitu hlenu. Velmi usnadňuje vykašlávání, takže je opravdu dobrým pomocníkem při této formě nachlazení. Průběh kašle umí hodně zmírnit mateřídouška obecná. Použít lze i tymián. U mateřídoušky a tymiánu se hodí hlavně inhalace.

Jestliže vás trápí spíš suchý kašel či různé nutkání ke kašli, hodí se použít diviznu velkokvětou. Její velkou předností je, že pomáhá vytvářet ochranný film, který brání vyschnutí sliznice a tím i jejímu dalšímu poškozování.

Prevence

Nezapomínejte na prevenci nachlazení. Jezte potravu bohatou na vitaminy, vyhýbejte se prochladnutí a v chladném období se prohřívejte teplým bylinným čajem. Vybírejte vhodné potraviny třeba podle článku zde. Echinacea se může podávat průběžně, protože posiluje slizniční imunitu.

Bronislava Silná | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nejkrásnější pláže Evropy, na kterých byste letos neměli chybět

Dům a zahrada

Pěstování ze semínek. S paprikami je je třeba začít v lednu, rajčata, okurky i cukety počkají do února,...

Bydlení

Posypová sůl na chodnících je účinná, ale nešetrná. Nahradit ji lze několika materiály

Zavřít reklamu