Neuvěřitelné, co s vaším tělem nadělá pár kroků denně. Podívejte, co všechno se změní

 Zdraví 
29. června 2017 09:11 / Jitka Jahodová
  32
📷
7 fotografií v galerii
Stačí pár kroků a vaše tělo se začne měnit. Síla každodenní procházky vyráží dech!  Shutterstock
Rozhodnutí chodit na pravidelné procházky je jedním z nejlepších a nejjednodušších věcí, kterou můžete udělat pro své zdraví. Chůze vám pomůže zhubnout, snížit krevní tlak a zmírnit rizika mnoha chronických onemocnění.

Lékaři ji doporučují zejména pacientům s nadváhou. Je to lehká aktivita a nevyžaduje velkou investici. Stačí jen pohodlné tenisky a chuť vykročit. Víte, jak se vaše tělo změní, když do svého života zařadíte 30 minutové procházky pětkrát do týdne?

1. Zlepší se vám nálada

Výzkum naznačuje, že pravidelná chůze mění váš nervový systém tak, že se snižuje stres a případné deprese. Zlepší se vám nálada a procházky venku na čerstvém vzduchu vás nabijí energií.

2. Zvýšíte svou kreativitu

Jste frustrovaní z práce? Řešíte složité problémy a nevíte jak dál? Jděte na procházku. Vaše mysl se uvolní a nápady se jen pohrnou. Vědecké studie ukazují, že pravidelná chůze zvyšuje kreativitu. Vědci podrobili skupinu osob testům a přišli na to, že ti kteří se procházeli, měli kreativnější nápady než ti, co seděli.

3. Kalhoty vám budou volnější

Když budete pravidelně chodit, po čase si všimnete, že vaše kalhoty jsou vám volnější, i když ručička na váze neklesne. Pravidelná chůze pomůže zlepšit reakci vašeho těla na inzulín a sníží břišní tuk. Odborníci jsou přesvědčeni, že denní chůze zvyšuje metabolismus tím, že spaluje dodatečné kalorie a zabraňuje svalové atrofii , což je zvláště důležité, když člověk stárne.

4. Snižujete riziko chronických onemocnění

Podle Americké asociace pro diabetes chůze snižuje hladinu cukru v krvi a celkové riziko vzniku cukrovky. Pravidelné chození sníží krevní tlak a riziko mrtvice o 20 až 40 procent. Lidé, kteří chodili minimálně pětkrát týdně, snížili riziko kardiovaskulárních onemocnění o 30 procent ve srovnání s těmi, kteří se neprocházeli pravidelně.

5. Vaše nohy budou vypadat skvěle

Jak stárneme, riziko vzniku křečových žil roste. Chůze je však ověřeným způsobem, jak jejich vzniku zabránit. Svaly na nohou zvyšují zdravý průtok krve. Pokud již trpíte křečovými žilami, denní procházení může pomoci od otoků nohou. Když máte genetickou predispozici k tvorbě křečových žil, denní chození zpozdí jejich vznik.

6. Zlepší se trávení a vyprazdňování

Zejména ranní chůze má pozitivní vliv na trávicí systém a vyprazdňování. Zlepší se vám trávení i pohyb střev a žaludku.

Shrnuto a podtrženo. Pravidelná chůze je pro váš organismus velmi prospěšná. Stane-li se pro vás rutinou, získáte tím do života správné návyky. Pokud byl váš cíl pravidelně chodit a dosáhli jste ho, další cíle dosáhnete snadněji, protože už budete vědět, co vás čeká.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Letní vánek v lahvičce: Jak vybrat ten pravý parfém na léto

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít