U zubaře bez bolesti

 Zdraví 
27. července 2017 21:48 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Rajský plyn Vás zbaví toho nejtěžšího strachu ze zubního ošetření.  Shutterstock
Že máte ze zubaře pěkný vítr? A že byste nejraději návštěvu u něj v křesle strávili v naprostém bezvědomí? Pak pro vás máme super zprávu, i ve stomatologii existuje rajský plyn.

Vdechování tzv. rajského plynu je velmi jednoduchý a šetrný způsob, jak utlumit nejen bolest, ale také úzkost a strach. Anestetický plyn pacient inhaluje pomocí obličejové masky a jeho plíce absorbují plyn do organismu. Díky tomu nastupuje účinek po zhruba čtyřech až pěti nadechnutích a dostavuje se příjemné uvolnění. Aplikace rajského plynu se řídí zcela pacientovými potřebami – stačí se pouze znovu nadechnout a účinek plynu zesílí.

U obzvláště senzitivních pacientů se dá tato metoda navíc kombinovat i s dalšími formami tlumení bolesti, například se znecitlivující injekcí. Rajský plyn je vhodný dokonce i pro děti. Pokud malý pacient chápe, co od něj lékař žádá, a je schopný spolupracovat, pomáhá mu rajský plyn zvládat ošetření s mnohem menším stresem.

Účinek plynu se po ukončení inhalace odbourá během krátké chvíle a pacient je obvykle schopen normálně fungovat v řádech minut, zhruba po třiceti minutách může i řídit auto. 

Hlavní výhody:

  • rychlý nástup a ústup účinku
  • účinná úleva od krátkodobé bolesti
  • minimum nežádoucích účinků
  • analgetické a sedativní účinky při plném vědomí pacienta
  • neinvazivní, snadné podávání analgetika

Kdy začne působit?

Do 2-3 minut – plyn se inhaluje pomocí nosní masky nebo nádechového ventilu.

Je použití bezpečné?

Ano, je.
Díky směsi 50 % kyslíku a 50 % oxidu dusného účinky po skončení inhalace rychle odezní. Pacient může již po 30 minutách řídit automobil.
Jednou kontraindikací je epilepsie. Pacienti mohou někdy během inhalace vnímat lehkou závrať, euforii nebo mírnou nevolnost, to však po ukončení inhalace rychle odezní.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Vítěz Superstar Adam Pavlovčin vydává první singl a prozrazuje své nové umělecké jméno

Styl

Dana (50): S manželem nám to neklapalo. Našla jsem si milence a ztratila úplně všechny

Dům a zahrada

Posedíte si rádi večer na zahradě? Zasaďte si květiny, které nejvíce voní v noci

Zavřít reklamu