Vyrobte si doma banánové chipsy

 Recepty 
17. září 2017 17:13 / Marie Popelková
  4   0
📷
1 fotografie v galerii
Sušené banány si uchovávají většinu živin a účinných látek. Shutterstock
Banánové chipsy jsou okamžitým zdrojem energie, obsahují přírodní cukry a vysoký obsah vlákniny. Banán obsahuje velké množství proteinů a zlepšuje náladu.

Banány obsahují velké množství draslíku, který reguluje a usměrňuje zadržování vody v těle, podporuje odvodňování. To se vám hodí, hlavně pokud patříte mezi ty, co si rádi a vydatně přisolují pokrmy. Sodík naopak vodu zadržuje, pokud ho máte v těle příliš, hrozí vám nadměrné zadržování vody, trpíte otoky, pocity těžkosti končetin, nadváhou, dokonce vám může i zvyšovat krevní tlak. Draslík takovou neplechu rychle napravuje, stimuluje vylučování vody z těla a působí jako prevence a lék výše zmíněných zdravotních potíží. Zároveň je také velice důležitý pro správnou funkci a zdraví našich svalů, nervů a tkání.
Dalšími minerály, zastoupenými v tomto ovoci, jsou hořčík, vápník, železo, fosfor a zinek, pro naše fyzické a mentální zdraví neméně důležité.

Ingredience na balení pro 1 osobu

2 banány
Šťávu z půlky citronu

Postup

Předehřejte troubu na 80-95ºC. Nízká teplota napomáhá sušení a nikoli pečení. Připravte si plech vyložený pečicím papírem nebo silikonovou podložkou.

Oloupejte z banánu slupku. Pak banány nakrájejte na tenké plátky. Dávejte pozor, aby byly přibližně stejně silné, protože jen tak se propečou rovnoměrně.

Naskládejte plátky na plech. Měly by být v jedné vrstvě a navzájem se nedotýkat.

Pokapejte všechny plátky banánu čerstvě vymačkanou citronovou šťávou.Banány díky tomu nebudou tolik tmavnout a navíc dostanou příjemně svěží aroma.

Vložte plech do trouby. Pečte asi hodinu až hodinu a třičtvrtě. Po hodině lupínky zkontrolujte a zkuste, zda vám vyhovuje jejich konzistence. Pokud ne, pečte je dál.
Doba pečení závisí také na síle banánových plátků.

Vytáhněte z trouby. Odložte stranou a nechte chipsy vychladnout. Ihned po vytažení z trouby budou chipsy měkké a šťavnaté, ale na vzduchu ztvrdnou.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Madonnina dcera Lourdes promluvila o tom, proč se od své slavné matky distancovala hned po střední škole a...

Styl

Sexuální násilí má nejen psychické, ale také dlouhodobé fyzické dopady

Tech

Jak na instalaci Windows 11 na nepodporovaných PC. Krok za krokem

Zavřít reklamu