Jak bojovat proti stresu? Vyřeší to citronová koupel!

Horká koupel přijde v sychravém počasí vhod!
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Zdraví 
10. listopadu 2016 10:42 / Thinkstock
  0   0
Dámy, udělejte si čas pro sebe a relaxujte! Právě v tomto sychravém počasí je ideální čas na horkou koupel! Když se vrátíte promrzlá domů, napusťte si vanu, naložte se do ní a odpočívejte! Máme pro Vás pár tipů, jak si koupel maximálně užít!

Základem kvalitní koupele je teplota vody, která by měla být jen o několik stupňů teplejší než je tělesná teplota. Milovníci horkých koupelí si můžou vodu napustit teplejší, avšak neměla by přesáhnout 38-39 stupňů Celsia. Je totiž známo, že příliš teplá voda vysuší pokožku a ta se potom snadno loupe.

Po náročném dni v práci přijde vhod citronová koupel proti stresu, která zaručeně zlepšuje náladu. Toto kyselé ovoce má povzbuzující účinky, zlepšuje soustředění a pomáhá odbourat nahromaděný stres.

Ovocné kyseliny působí i jako jemný peeling, který pokožku vyhladí. Do vody tedy přidejte tenké plátky ze dvou citronů.  Nezapomeňte ještě přidat vymačkanou šťávu z jednoho citronu a koupel je připravená.

NEZAPOMEŇTE NA HUDBU

K dokonalosti chybí ještě jedna věc. Příjemná hudba. Důležitá je její hlasitost. Je lepší ji mít tišeji, protože pokud je člověk v klidu, tak ji vnímá mnohem intenzivněji a jasněji. Okolo vany zapalte několik svíček a můžete začít relaxovat. Vytrvejte v lázni alespoň 20-30 minut.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Karnak: Dechberoucí komplex a srdce Egypta

Dům a zahrada

Ochrana před zloději. Jak vybrat dveře, zámky i kliky a na co se zaměřit

Bydlení

Ošuntělé plastové věci nemusejí skončit v koši. Lze je totiž snadno zrenovovat

Zavřít reklamu