Šokující studie: Vysoký tlak prý můžete snížit sexem a větry

Vysoký tlak lze řešit i hodně netradičními metodami
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Zdraví 
05. dubna 2018 09:14 / Shutterstock
  0   0
Není snad týden, aby se někde neobjevila nějaká vědecká studie zabývající se zdravím. Hodně výzkumů je věnováno také vysokému krevnímu tlaku, který trápí značnou část populace. Výsledky dvou takových studií jsou ale opravdu hodně pikantní.

Vysoký krevní tlak je zákeřný a nebezpečný. Na počátku člověku nepůsobí žádné potíže, postupem času ale přivodí vážné zdravotní problémy, které mohou skončit v krajním případě i smrtí. Prvními příznaky mohou být závratě, bolest hlavy, únava či nervozita. Postupem času hrozí poškození srdce, ledvin, očí a cév.

Normální krevní tlak by měl mít hodnoty 130/85 mm Hg, přičemž za optimální se považují hodnoty mírně pod 120/80 mm Hg. O vysokém krevním tlaku se dá hovořit ve chvíli, kdy vám lékař nejméně při dvou oddělených měřeních zjistí hodnoty vyšší než 140/90 mm Hg. Na vysoký krevní tlak pomáhá zdravá strava, dostatek pohybu i nejrůznější léky. Podle vědců ale zabírá i něco dalšího - sex a větry.

Sexem ke snížení tlaku

Pravidelný sex má mnoho pozitiv. Kromě toho, že utužuje partnerské vztahy, má vliv i na lidské zdraví.

Lidé oddávající se milostným touhám si sexem utužují obranyschopnost, zmenšují riziko infarktu, ženy posilují svaly pánevního dna, takže mohou sexem řešit i potíže s inkontinencí. O tom, že sexem se lze zbavit i různých bolestí, jsme psali zde. A jak rovněž vědci zjistili, sex také snižuje krevní tlak.

To, že v pokročilém věku může pravidelný sex snížit riziko vysokého krevního tlaku, prokázala celá řada výzkumů, například i studie Michiganské státní univerzity publikovaná v časopise Journal of Health and Social Behavior.

Kdo prdí, zdraví si tvrdí

Sex je příjemná záležitost a řešit pomocí něj vysoký krevní tlak asi pro většinu lidí není problém. To se ovšem nedá říct o druhé metodě, jak bojovat s vysokým tlakem. Vědci totiž údajně zjistili, že tlak lze ovlivnit i něčím zcela jiným, a to větry.

S poněkud překvapivou studií vyšli na světlo vědci z univerzity Johns Hopkins v Baltimoru v Marylandu. Zjistili, že větry jsou produkovány enzymem v krevních cévách, kde je uvolňuje a snižuje se tak krevní tlak. Bylo prokázáno, že sulfid dusnatý, jedovatý plyn nacházející se v lidském střevě, dokáže řídit tlak u hlodavců. Ukázalo se, že myši s vyšší hladinou tohoto plynu měly nižší krevní tlak než hlodavci s menší hladinou sulfidu dusnatého.

Na výsledky výzkumu se okamžitě rozhodli zareagovat vědci z čínské univerzity v Nanjingu. Ti se nyní snaží zjistit, zda se tato studie může dále praktikovat na lidi. Pokud by tomu tak skutečně bylo, mohlo by jít doslova o revoluci v léčbě krevního tlaku.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nebudete věřit vlastním očím. Podívat se na některá místa je neuvěřitelný adrenalin

Dům a zahrada

Multifunkční sendvičovač v akci. Díky němu připravíte své rodině za pár minut doslova hody

Bydlení

Pokud chcete opravdu efektivně uklidit, musíte rozlišovat barvy hadrů na úklid. Každá je vhodná pro jiný...

Zavřít reklamu