Touto diagnózou trpí mnoho lidí, aniž by to vůbec tušili. Vyzrajte na nemoc přírodní cestou

 Zdraví 
29. dubna 2018 08:31 / Monika Thomsonová
  0
📷
4 fotografie v galerii
Diagnózou příliš vysoké hustoty krve trpí mnoho lidí, ale mnozí o tom vůbec neví Shutterstock
Diagnózou příliš vysoké hustoty krve trpí mnoho lidí, ale mnozí z postižených o této své zdravotní indispozici vůbec neví. Že mají problém pak zjišťují opožděně, například při časté tvorbě krevních sraženin.

Ty pak mohou vést k bolestem, špatné průchodnosti krve v cévách, nebo až k infarktu či mozkové mrtvici. Víte, že na ředění krve existují i ​​přírodní léky, které můžete jednoduše zařadit do svého jídelníčku?

Jak se zhuštěná krev projevuje?

  • rozmazané vidění
  • závratě
  • vysoký krevní tlak
  • časté modřiny, které vznikají téměř pro nic
  • dušnost
  • bolesti hlavy
  • svědění pokožky

Pokud něco z tohoto na sobě pozorujete, určitě vyhledejte lékaře, který vám udělá testy. Pokud touto diagnózou opravdu trpíte, jako prevenci můžete, nechcete-li užívat tablety na ředění krve, využít některé běžné potraviny. Vždy je však vhodné se předem poradit s lékařem. Jak rozpoznat nedostatek železa v krvi? Čtěte více.

Zkuste česnek

I když to není zrovna nejvoňavější alternativa, česnek opravdu slouží jako prevence před houstnutím krve. Česnek toho samozřejmě umí daleko víc. Dokáže snižovat krevní tlak, pomáhá při chřipce, působí jako prevence proti rakovině a různým infekcím. Více se o blahodárném účinku česneku na náš organismus dozvíte v jiném článku.

Pomáhá zelenina

Pro lidi s hustou krví se doporučuje konzumace zelených listových salátů, jako je rukola, zelený salát, špenát, petrželka či zelí. Důvodem je vysoký obsah obsah vitaminu K.

Co ještě zabírá?

Asi se nebudete divit, že na tomto seznamu najdete i všelék jménem zázvor. Ze stejné rodiny pochází i kurkuma, která má rovněž příznivé účinky. Podobně pomohou i jahody, ryby, vitamin E, zelený čaj či různé druhy ořechů.

Mějte na paměti, že ke zvyšování hustoty krve dochází i se zvyšující se nadmořskou výškou a proto vždy dbejte na dostatečný přísun tekutin. Nejvhodnější je pitná voda nebo neperlivé minerálky s obsahem vápníku a hořčíku.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Manželství Radky Třeštíkové nepřežilo poslední lockdown. Po rozchodu vydala spisovatelka knihu o...

Styl

Kdy je čas na první kosmetiku a kdy je vhodné aby se malé slečny začaly líčit

Dům a zahrada

Naučte se v obchodě poznat zdravou vánoční hvězdu a vyhněte se chybám, kvůli kterým květina mnohdy...

Zavřít reklamu