Jak dlouho vydrží vařené vejce a na co si určitě musíte dát pozor?

Víte, jaká je maximální doba skladování vajec?
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Zdraví 
17. května 2018 10:09 / Shutterstock
  1   2
Jak dlouho vydrží potraviny v lednici po tom, kdy je otevřeme či uvaříme, je vždy záhadou. Vždyť kdo by si pamatoval doporučenou spotřebu různých druhů potravin? A jak dlouho vydrží takové vařené vejce?

Někdy se však stává, že se jaksi pozapomeneme a necháme některé zpracované potraviny v chladničce déle, než je dobré pro ně i pro nás. Jiné je to s potravinami, jako je třeba kořenová zelenina či ovoce, případně s mléčnými výrobky, jako jsou sýry, které obvykle vydrží déle, než označuje jejich datum spotřeby. Víte však, kolik vydrží uvařené vejce? My vám na to dáme odpověď a poradíme, jak vejce natvrdo využít, když vám jednoduše zůstanou "na ocet".

Na co je nutné dávat pozor

Pokud se bavíme o skladování uvařeného vejce, rozhoduje jeden důležitý faktor, a to, zda jste ho před skladováním oloupali nebo nechali ve skořápce. Je logické, že oloupané vajíčko vydrží o něco kratší dobu, než to, které má ještě ochranu v podobě skořápky.

Proto pokud můžete, raději oloupejte vždy pouze nezbytně nutné množství. V případě potřeby pak můžete doloupat o jedno vajíčko navíc. Loupání vajec může dát někdy pěkně zabrat. Poradíme vám super triky, se kterými bude loupání hračka.

Maximální doba skladování vajec

A nyní k věci. Jak dlouho tedy můžeme v chladu skladovat uvařené vejce? Se skořápkou jej můžete klidně nechat ve vaší ledničce týden až týden a půl. Nezapomínejte však vajíčko odložit do chladu do dvou hodin od uvaření a nejlépe uděláte, pokud jej budete skladovat v uzavřené dóze.

Pravidlo zchladit uvařené vejce platí i pro variantu bez skořápky. Oloupané vajíčko však zabalte do potravinové fólie a uskladněte v uzavřené dóze. Takto chráněné vajíčko vydrží 3, maximálně 5 dní. Pak už může ohrozit vaší zažívací soustavu. Všechno, co potřebujete vědět o vejcích

Jak využít vejce natvrdo?

Pokud se přece jen stane, že uvaříte příliš mnoho vajíček a nevíte co s nimi, inspirujte se těmito radami. Vajíčko natvrdo totiž nemusíte sníst jen k snídani či s ním ozdobit chlebíčky. 

Vajíčko můžete použít i do salátu. Přidejte ho nakrájené na menší kousky do zeleninového salátu a dochuťte vyškvařenou anglickou slaninou. Je to delikatesa a salát dostane zcela nový rozměr. Pokud přece jen preferujete vajíčko k snídani, dejte mu novou podobu. Například ho nastrouhejte, přidejte jogurt, trošku majonézy a pažitku a máte svěží pomazánku na tmavý chléb.

📷
3
fotografie
Monika Thomsonová | inStory.cz
Kam dál?
Odstraňování chloupků. Nutnost nebo nebezpečí?
Zajděte si na masáž. Víme, která zbaví stresu i bolestí
Období opruzenin se blíží. Jak se jim vyvarovat, popř. s nimi bojovat?
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Chcete poznat úplně jinou Itálii? Zajeďte si na jih do Kalábrie

Zprávy

Další populismus politiků, který dostupnost bydlení nezlepší

Bydlení

Chcete mít krásné a přitom ekologické nádobí? Vsaďte na palmové listy!

خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn