خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Nevinné chyby, které mohou výrazně zhoršit vaše alergie

Alergie nás trápí i v létě
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Ostatní 
09. srpna 2018 07:01 / Shutterstock
  0   0
Nejen na jaře, ale také v létě spoustu lidí trápí alergie. Nejste proti nim ale tak bezmocní, jak si možná myslíte. Existuje několik chyb, kterých se nevědomky dopouštíte ve vlastní domácnosti, kvůli kterým se vám alergie ještě zhoršují. Když jim budete předcházet, uvidíte, že se dostaví úleva.

Časté zapomínání utírání prachu

Utírání prachu je nepříjemné, pokud trpíte alergiemi, protože se můžete dostat do kontaktu s vaším alergenem, který spustí alergický záchvat. Odkládání tohoto úkolu, ale zvyšuje množství alergenů, které poletují ve vzduchu, které z dlouhodobého hlediska škodí vaší alergii ještě více. Pokud máte při utírání prachu problémy, pořiďte si na něj roušku a zkuste si začít zvyknout donutit se k němu alespoň několikrát týdně. Postupujte svrchu dospod, a nakonec ještě vysajte.

Vysávání pouze koberců

Je dobré vysát potom, co dokončíte utírání prachu. Nevynechejte žádné povrchy mezi nábytkem, který utíráte a nezapomeňte ani na podlahy a koberce a v neposlední řadě také čalouněný nábytek. V čalounění se alergeny často drží, takže se ujistěte, že se vypořádáte i s tímto často přehlíženým místem.

Sprchování se ráno namísto odpoledne nebo večer

Kdykoli, když jste venku, tak se na vašem oblečení a ve vlasech zachytávají alergeny. Nejlepší je tedy sundat si po příchodu domů věci, ve kterých jste přišli, a dát si co nejdřív sprchu. V opačném případě alergeny stále vdechujete, a navíc je roznášíte všude po bytě. Jak bojovat s alergií přírodní cestou? Čtěte více.

Praní povlečení ve vodě, která není dostatečné horká

Pokud máte alergie, musíte často prát povlečení a prostěradla. To ale není všechno. Abyste usmrtili roztoče, musíte prát ve vodě, která má alespoň 60 stupňů. Spousta nových praček má k praní povlečení přímo uzpůsobený cyklus s dostatečně horkou vodou. Jestli potřebujete vyprat nějaké věci, které by tak vysokou teplotu nezvládly, můžete vyzkoušet speciální prací prostředky určené proti alergenům. 

📷
2
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Jaké zvyky a tradice jsou spjaté se svátkem Tří králů?
Správné dýchání při běhání
I super zdravý česnek vám může pořádně uškodit! V jakém případě se mu raději…
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Pozvánka na výlet: Přijeďte na hrad Český Šternberk, provedou vás slavné postavy české historie

Zprávy

Cigarety opět zdražují. Kolik zaplatíte za krabičku?

Bydlení

Jak ochránit displej mobilu? Pořiďte si super vychytávku