Ždímete a věšíte své plavky na šňůru? Pak děláte obrovskou chybu!

Aby vám plavky vydržely co nejdéle, je potřeba se o ně dobře starat
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Ostatní 
09. srpna 2018 14:44 / Shutterstock
  5   3
Léto je v plném proudu. Pokud máte nové plavky, je potřeba se o ně starat, aby vám vydržely syté a zářivé co nejdéle. Máme pro vás pár tipů, co dělat, a co naopak ne.

Chlór, slaná voda, slunce, opalovací krémy, pot. Faktory, které v létě působí nejenom na naši pokožku a vlasy, ale také barvu plavek. Když jsou nové, vypadají skvěle. Drží tvar a ty zářivé barvy. Ale stačí jedny prázdniny a je po nich. Přitom stačí tak málo.

Použijte ocet

Jakmile si koupíte nové plavky, vymáchejte je před prvním použitím v octové lázni. Tím zamezíte blednutí barev. Napusťte umyvadlo vlažnou vodou a přidejte do něj lžíci jablečného nebo bílého vinného octa. Do tohoto roztoku namočte plavky a nechejte je v něm asi třicet minut. Pak je promněte mezi prsty, lehce vymačkejte a zamotejte do froté ručníku. Nikdy je neždímejte. Ocet pomůže ustálit barvy, takže vydrží déle syté a zářivé.

Hned vymáchat

Výdrž plavek nejvíce ovlivní fakt, jak se o ně staráte bezprostředně po jejich použití. Proto ihned, jak přijdete z bazénu domů, byste je měli vymáchat ve studené vodě. Sůl, chlór, opalovací přípravky, pot, písek plavkám škodí. A zvlášť v kombinaci se sluncem.

Ruční praní

Plavky byste měli také pravidelně vyprat v pracím prostředku. Pokud se rozhodnete pro ruční praní, je to podobné, jako s praním velmi jemného spodního prádla. O tomto tématu jsme více psali zde. Hlavně se opět držte zásady neždímat!

Praní v pračce

Čas od času plavkám neuškodí, pokud je hodíte do pračky. Jedině tak se totiž dokážou důkladně zbavit soli, písku, a hlavně mastnoty z opalovacích prostředků. Zhruba každé páté praní proto plavkám můžete dopřát tuto formu "očisty". Než je dáte do bubnu, vložte plavky do sáčku pro jemné prádlo. Zvolte program pro jemné prádlo a při nízké teplotě. Použijte tekutý prací prostředek, nikdy ale ne aviváž!

Správné sušení

Jestli chcete, aby vám plavky skutečně vydržely co nejdéle a neztratily svůj tvar, pak je nikdy neždímejte a hlavně je nesušte na sluníčku. Stejně tak nepatří do igelitového sáčku, kde se rychle zapaří a začnou se v nich množit bakterie. Nedoporučuje se plavky věšet na šňůru, protože by se mohly gravitací a vodou nepříjemně vytáhnout. Ideální je rozložit je například na sušák a nechat přirozeně uschnout.

Šárka Sokolská | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Levandulová perla Jadranu: Navštivte jeden z nejkrásnějších ostrovů na světě

Dům a zahrada

Hledáte pohovku i postel v jednom? Řiďte se těmito radami

Bydlení

Nedostatek přirozeného světla má vliv na zdraví. Citlivé jsou na to hlavně děti

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu