Koloběžka není jen pro děti. Důvody, proč byste si na ní měli užívat i v dospělosti

 Zdraví 
11. srpna 2018 10:14 / Šárka Sokolská
  0
📷
4 fotografie v galerii
Při jízdě na koloběžce si protáhnete a zformujete celé tělo Shutterstock
Je skvělý pomocník při hubnutí, který zformuje postavu, aniž by vám ničil klouby. Navíc je skladný, snadno se zaparkuje, neumaže vám oblečení. Doveze vás do práce, na nákup, výlet, prostě kamkoliv. Řeč je o koloběžce.  

Možná jste také v dětství jezdili kolem domu na koloběžce. A dost možná jste nyní koupili koloběžku i vašim potomkům. Ale napadlo vás někdy, že byste ji mohli použít i vy sami jako fitness nástroj, díky němuž dokážete spálit stovky kalorií?

Účinný spalovač

Možná se vám to bude zdát neuvěřitelné, ale jízdou na koloběžce můžete spálit poměrně dost kalorií. Za hodinu jízdy to dělá až třeba 900 kalorií v závislosti na rychlosti jízdy, vaší váze a kondici. Pokud tedy hledáte skutečně dobrého pomocníka pro spalování, je koloběžka ideálním prostředníkem.

Posilovna celého těla

Pomocí koloběžky dokážete skvěle posílit všechny svalové skupiny. Nejusilovněji pracují sval na zadní straně stehna a vzpřimovače páteře. Výrazně se zapojuje také lýtkový sval a také hýždě, zabrat dostane i břicho, zmobilizujete klouby a šlachy a trénink rukou taky nebude o nic ochuzen. Mimo to zapracujete i na koordinaci a stabilitě těla. Skvělou posilovnou je také například obyčejné švihadlo, o kterém jsme psali zde.

Proč je koloběžka lepší

Při jízdě na koloběžce netrpí vaše klouby ani páteř zbytečnými otřesy. Oproti kolu je koloběžka lepší v celkovém protažení těla. Na kole používáte spíše dolní polovinu těla, ale koloběžka nenechá spát celé tělo. Během jízdy získáte příjemné uvolnění a posílení pánevního dna. Tento druh sportu snižuje problémy s kyčlemi a uvolňuje ztuhlou páteř, kterou má většina lidí, kteří mají sedavé zaměstnání nebo jednostranně zaměřené. 

Čistá mysl

Díky koloběžce si také krásně pročistíte mysl. Dojeďte si na ní ráno do práce a uvidíte, jak vám půjde vše mnohem lépe od ruky. Navíc je to ekologický způsob přepravy a oproti kolu je i cena koloběžky naprosto zanedbatelná. A o víkendu můžete vyrazit na koloběžce celá rodina.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Tech

8 mýtů o hybridech, které vám brání vytěžit z tohoto pohonu maximum