Kupujete značkovou kabelku? Poradíme vám, jak nenaletět na FAKE

 Móda 
27. srpna 2018 14:14 / Šárka Sokolská
  0
📷
6 fotografií v galerii
Mít doma luxusní kousek je sen každé ženy Shutterstock
Asi není ženy, která by netoužila po luxusní kabelce. Jak ale poznat, že kupujete skutečně originál od padělku? Máme pro vás tipy.

Narazit na padělky kabelek můžete prakticky všude, stejně jako u parfémů. O tom, jak odhalit neoriginální parfém, jsme psali zde. Ostatně stačí vyrazit do některé z afrických zemí. Tam na ně narazíte prakticky na každém kroku. Ale bohužel narazit na FAKE můžete i v naší zemi. A dokonce můžete za některý kousek zaplatit pomalu stejnou cenu, jako za originál. Při výběru tak buďte ostražití a dívejte se na pár detailů, které vám mohou pomoci odhalit FAKE od originálu.

Precizní zpracování

Každá kabelka vytvořena celosvětově známou značkou je před exportem důkladně kontrolována. Proto se pozorně dívejte na stehy výrobku. Ty by měly být pevné a nikde by neměly vystupovat ven. A to proto, že většina z nich se vyrábí ručně, a ne strojem. Z kabelky rovněž nesmějí trčet nitě, švy a poutka nesmí být našita nakřivo. Pokud šev přerušuje logo, dejte ruce pryč. Je to FAKE.

Kvalita kovu

Bedlivě sledujte všechny kovové součásti kabelky. Zip nesmí drhnout a musí být na první pohled vyroben z kvalitního kovu. Stejně tak veškerá poutka, háčky, cvočky, a to nejenom vně, ale i uvnitř kabelky. Navíc, každá tato kovová součást musí mít na sobě číslo nebo název, což je další znak kvality a pravosti.

Hlídejte si materiál

Známé značky nikdy nepoužívají drsnou kůži, ale jen vysoce kvalitní materiály. Proto také za ně zaplatíte hromadu peněz. Výrobky s kůží nikdy nejsou mastné nebo lepkavé. Některé designové tašky mohou být jemné a flexibilní, ale nikdy nezmění svůj původní tvar. Originální kabelky časem chytají patinu. Zřejmé je to hlavně u poutek, které časem ztmavnou.

Pozor na chyby

Bedlivě sledujte i nápisy na kabelkách. Často se u padělků objevují dokonce i pravopisné chyby. Navíc napodobeniny mají název značky vytištěn vždy v jiném fontu, tedy v jiném stylu písma. Jednotlivá písmena mohou být rozmazaná. Nápisy musejí být nejenom na vnějších zipech, ale i uvnitř. A dokonce i visačky doplňují celkovou kvalitu výrobku. Jsou z pevného papíru a popisek na nich je vyveden ve stejné typologii písma, jako je tomu u zbytku log.

Sériové číslo

Uvnitř kabelky musí být vždy vyraženo sériové číslo, které se skládá i z data výroby. Výrobní číslo nebo datakód můžete najít taktéž u padělků, ale většinou obsahují nesmyslné datum jako například 2071.

Balení

Luxusní kabelku vám nikdy neprodají v plastikovém obalu. Rovněž poutka nesmí být zabalená do igelitu. Ideálně by vám kabelku měli zabalit do prachového pytlíku, který je pevný a musí odpovídat velikosti výrobku.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jennifer Lopez a Ben Affleck: Předstírají lásku před kamerami, nebo jsou to skutečné projevy citů? Už...

Styl

Sváteční pečení na velikonoční stůl: Staročeská nádivka a pravý mazanec by neměly chybět

Tech

Legendární létající špion U2 se chystá do důchodu. Otázkou zůstává, jaký letoun jej nahradí