Na kamenec se pomalu zapomnělo. Jde přitom o kosmetický zázrak, který pomůže nejen s opary či akné

 Ostatní 
23. října 2018 10:28 / Marie Popelková
  12
📷
4 fotografie v galerii
Kamenec se vám osvědčí nejen při holení Internet
Byly doby, kdy kostka kamence připomínající kus ledu byla snad v každé koupelně. Často tento minerál používali muži po holení. Kamenec toho ale umí daleko víc a využít ho mohou i ženy. Je proto škoda, že v posledních letech upadl v zapomnění.

Kamenec je minerál – síran hlinitodraselný. Má velmi pozitivní vliv na pokožku, proto je oblíbeným produktem v přírodní kosmetice. Je čistě přírodní, neobsahuje žádné chemikálie či aromata. Má uklidňující a antibakteriální účinky. Používá se jako přírodní antiperspirant. Kamenec dokonce používali už staří Egypťané více než 2 000 let před naším letopočtem.

Na co vše je kamenec dobrý?

  • Má silně stahující účinky na kůži, tudíž spolehlivě zastavuje drobná krvácení, například po holení.
  • Funguje jako antiperspirant, čili omezuje pocení. Navíc neutralizuje pachy vytvářené potem.
  • Zjemní pleť příznivým pH (zabraňuje vzniku akné).
  • Spolehlivě odstraní bolest i otok při bodnutí hmyzem (komárem, včelou i vosou).
  • Působí jako spolehlivá prevence zánětům pokožky (působí antibakteriálně).

Zbaví pachu v podpaží i v botách

Kamenec dokáže mírně stáhnout potní žlázky. Sice to nezabrání úplnému pocení, ale díky tomu, že dokáže rozložit pachové bakterie, pot nezapáchá. Navíc je velmi šetrný k vaší pokožce, takže si tento přírodní antiperspirant mohou dopřát i citliví jedinci. Každý také určitě ocení, že působí dlouhou dobu, takže častá aplikace není nutná. O dalších fintách, jak se zbavit nadměrného pocení přírodní cestou, jsme psali zde.

Pozitivní vlastnosti kamence využijete i jinak. Lidé si dříve dávali kamenec také do bot, protože skvěle funguje proti nadměnému pocení a zápachu nohou. A když si kamencem budete pravidelně potírat chodidla nebo dlaně, vyvarujete se také nejrůznějších plísňových onemocnění.

Afty, opary štípance a vyrážky

Stačí kamenec namočit do studené vody a pak lehce přejíždět po dobu několika sekund problematické místo na pokožce. A je jedno, zda jde o afty, opar, štípanec od hmyzu, akné či jinou vyrážku. Všechno dokáže kamenec zahojit.

A pokud se při vaření třeba spálíte, opět si vemte na pomoc kamenec. I se spáleninami umí totiž kamenec zdárně zatočit.

Skvělý pomocník při holení

Ženy i muži mohou kamenec používat také při holení. Díky svým stahujícím účinkům totiž kamenec funguje jako perfektní péče po holení. Dobře uzavírá póry a zabraňuje zarůstání chloupků, což ocení hlavně ženy, které si holí nohy. Nejenže zabrání zarůstání chloupků, ale také tvorbě nepříjemných vyrážek a pupínků, které se často po oholení nohou objevují. S pupínky na tváři po holení se ale potýkají také muži. Navíc kamenec vám pomůže i ve chvíli, kdy si při holení způsobíte drobnou krvácející ranku.

Jak kamenec používat

Kamenec stačí lehce namočit do vody a poté si ho nanést na místo, které jím chcete ošetřit. Pokud se kamencem snažíte zastavit krvácení, nechte ho přiložený na místě tak dlouho, dokud krvácení nepřestane. V ostatních případech stačí místo lehce přejet. Po aplikaci opláchněte vodou jak kamenec, tak pokožku. Poté stačí už jen osušit a kamenec uložit mimo vlhko. Ideální je na něj mít krabičku.

Obvykle se dá kamenec pořídit ve tvaru kostky, ale k dostání jsou i tyčinky, které oceníte, pokud si chcete vzít kamenec třeba s sebou do práce.

Co se týká ceny, kamenec lze koupit za 50 korun i klidně pětistovku. Rozdíl je v tom, zda je vyrobený z jednoho kusu nebo jen slisovaný z několika menších krystalků. Ty slisované se mohou po čase začít loupat. Vzledem k tomu, že kamenec vám vydrží opravdu douho, je lepší investovat nějakou tu korunu navíc a pořídit si kvalitnější kousek.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Manželský pár rozprodal kvůli rozvodu sbírku umění za neuvěřitelných 21 miliard korun

Styl

Brambory je vhodné konzumovat často. Obsahují nespočet živin a také dobře zasytí

Dům a zahrada

Posedíte si rádi večer na zahradě? Zasaďte si květiny, které nejvíce voní v noci

Zavřít reklamu