Co všechno dokáže s naším tělem čerstvý ananas?

 Zdraví 
01. března 2019 17:49 / Bronislava Silná
  0
📷
5 fotografií v galerii
Čerstvý ananas je silně léčivý Shutterstock
Ananas byl dovezen Kolumbem z amerického Guadaloupe. Od roku 1720 se začal pěstovat ve sklenících v Evropě. Později jeho šíření pomohly skleníky vytápěné. Mnoha lidem učarovala jeho chuť. Čerstvý ananas je ale navíc i silně léčivý.

Ananas, který konzumujeme pro jeho lahodnou chuť, je nesmírně léčivý. Máme velmi zajímavé informace a doporučení, jak se léčit díky ananasu.

Co obsahuje

Zdroje nejsou jednotné v otázce vitaminu E a B12. Jinak ananas obsahuje 16 druhů minerálů a stopových prvků. Má v sobě také různé kyseliny. Nejdůležitější látkou, která z něho dělá léčivý zázrak, je ale bromelin, což je enzym, který štěpí bílkoviny a sráží mléko. Tento enzym má silně protizánětlivé účinky. Kdo se trochu zabývá celostní medicínou ví, že právě nejrůznější záněty jsou ve výsledku zdrojem i zásadních obtíží a nemocí.

Co léčí

A zde právě nastupuje velká škála účinků ananasu. Ananas umí zmírnit bolest, zmenšit otok a díky bromelinu také omezit shlukování krevních destiček. Dokážete si tedy snadno představit, že ananas brání tvorbě nežádoucích krevních sraženin, které mohou ohrožovat náš život. Je tedy velmi prospěšný pro naše srdce i mozek. Ananas má silné působení v oblasti střev. Jednak zlepšuje peristaltiku, ale hlavně likviduje nejrůznější bakterie, je prospěšný pro slinivku a léčí průjem. Už jsme mluvili o obsahu vitaminů. Díky nim je ananas výborný pro stav naší pokožky. Nepřekvapí ani vliv ananasu na sexuální touhu.

Ananas se hodí i při hubnutí. Ne samozřejmě tak, že k hromadě nezdravé stravy přidáte ještě ananas, ale tak, že ananasem nahradíte třeba sladký moučník. Ananas se vám odmění. Obsahuje hodně vody, takže je močopudný. Vypláchne z těla mnohé škodliviny, upraví činnost vašich střev a kila půjdou snadněji dolů. Navíc má vliv i na posílení organismu. Budete díky němu zkrátka celkově zdravější, odolnější a vytrvalejší. Další zajímavé rostliny pro naše hubnutí najdete v článku zde.

Některé výzkumy dokonce uvádějí, že ananas má přímý vliv na celulitidu. Působí i přes pokožku, takže pomocí ananasové šťávy můžete eliminovat podkožní tuk a také nechat vyblednout či vymizet stařecké skvrny. Ananas v takovém případě aplikujte opakovaně a nechte působit asi jednu hodinu.

Jak nejlépe používat

V každém případě je nejlepší používat ananas čerstvý a zralý. Jen čerstvý ananas obsahuje všechny léčivé látky včetně vysoce ceněného bromelinu. Ananas v kompotu je téměř bez užitku. Pro řadu léčení stačí i čerstvě vymačkaná ananasová šťáva. Konzumace celého ananasu je ale výhodou, protože tak tělu dodáte i vlákninu. Zralý ananas je jednak lahodnější, ale je hlavně bezpečnější při konzumaci. Nezralý je moc kyselý a může podráždit ústní dutinu a naleptat sklovinu zubů.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Tech

Největší ponorkou druhé světové války bylo japonské monstrum, které mohlo na palubě přepravovat dokonce...