Černé uhlí v kosmetice: Vybělí zuby, zbaví akné a pomůže od zápachu

Černé uhlí dokáže pleť vyčistit
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Krása 
17. dubna 2019 16:24 / Depositphotos
  15   1
Když se řekne černé uhlí, každý si hned vzpomene na černé tablety, které dokáží pomoci při střevních potížích. Jenže černé uhlí má daleko širší využití i třeba v kosmetice. Budete překvapeni, co všechno dokáže.

Černé uhlí je právem nazýváno superingrediencí. Není tak divu, že tato látka dobývá průmysl péče o tělo a vlasy.

Na rozdíl od dřevěného uhlí, což je známý karcinogen, je aktivní uhlí léčivé. Jde o vedlejší produkt pomalu spalovaného dřeva, rašeliny nebo kokosových skořápek. Jelikož je vysoce porézní, adsorbuje tisíckrát víc hydrofobních toxinů a škodlivin, než samo váží.

Černé uhlí v péči o pleť 

Díky svým silným čisticím a absorpčním schopnostem působí černé uhlí v pleti jako magnet, který z ní vytahuje hluboce usazené nečistoty. Dokáže zachytit látky, se kterými se dostane do kontaktu, a proto působí jako vynikající peeling a čisticí péče. Z těchto důvodů vám přípravky s černým uhlím výrazně pomohou v boji proti akné.

Velmi oblíbené jsou například pleťové masky s obsahem aktivního uhlí, ale i mýdla. Pleť skvěle vyčistí, přitom ji nepřipraví o živiny nebo minerály. Působí do hloubky a umí z pleti vytáhnout i nahromaděné toxiny či přebytečný kožní maz. Výsledkem je jemná a rozzářená pokožka.

Vzhledem k tomu, že má uhlí antibakteriální a protizánětlivé účinky, dokáže zaneseným pórům a vzniku červených pupínků a černých teček také předcházet.

Dejte vale mastným vlasům

Černé uhlí je výborným pomocníkem také v případě, že se vám nadměrně mastí vlasy nebo je často zatěžujete různými stylingovými preparáty. Stejně tak vám pomůže, jestliže trpíte lupy. O tom, jak se lupů zbavit přírodní cestou, jsme psali zde.

Tak jako z pleti i z vlasů dokáže aktivní uhlí odstranit přebytečnou mastnotu a nečistoty. Pokožku hlavy perfektně vyčistí a také zklidní. Jako bonus ještě černé uhlí umí zvětšit objem vaší hřívy.

K dostání jsou nejrůznější šampony i kondicionéry obsahující aktivní uhlí, takže si stačí jen vybrat.

Uhlím proti zápachu a potu

Aktivní uhlí umí také odstranit nežádoucí nebo dokonce toxické pachy, a to včetně těch tělesných. Výzkumy prokázaly, že zásadně snižuje zápach unikajících střevních plynů. Tělesný pach dokáže eliminovat i speciální spodní prádlo obsahující vlákna z aktivního uhlí. Pokud vás pro změnu trápí zapáchající nohy, pořiďte si vložky do bot s aktivním uhlím.

A stejně tak dokáže eliminovat nadměrné pocení. V obchodech jsou už běžně k dostání různé deodoranty obsahující aktivní uhlí, ale i další produkty osobní hygieny.

Bílé zuby i zdravé dásně

V souvislosti s aktivním uhlím nesmíte zapomenout ani na dentální péči. Lze si pořídit zubní pastu s černým uhlím nebo pudr na zuby. V obou případech se aktivní uhlí postará o vybělení vašeho chrupu. Uhlí ale také pomáhá bojovat proti zánětu dásní, zlepšuje pH v ústech, takže zabraňuje i nechtěnému pachu. Odstraní i zažloutlé či našedlé zabarvení skloviny způsobené cigaretami, červeným vínem, kávou či čajem.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Cestovatelská mapa se opět mění. Připravte se na velké komplikace

Dům a zahrada

Pro bohatou úrodu okurek přidejte do zálivky obyčejný cukr

Bydlení

Nápady, jak vybavit dětský pokoj malému školákovi předtím, než začne nový školní rok

Zavřít reklamu