Zázrak jménem petržel: Co všechno dokáže a vy jste to netušili

 Zdraví 
06. června 2019 16:46 / Jitka Holoubková
  0
📷
5 fotografií v galerii
Petržel ze svého jídelníčku nevynechávejte, má totiž blahodárné účinky Shutterstock
Výčet blahodárných účinků u něčeho tak obyčejného, jako je petržel, vás možná překvapí. Tuto plodinu ale považovali za malý zázrak už naši římští a řečtí předkové před stovkami let. Přečtěte si, co všechno tato kořenová zelenina s vaším zdravím dokáže.

První zmínky o petrželi se objevují už v římské kuchařské rukověti ze třetího století. Petržel byla například pro císaře Karla Velikého symbolem radosti a slávy. Řekové ji používali podobně jako Římané vavřínový věnec, pro vítěze. A stejně tak si jí jako účinné byliny i vážili. Římané ji krom jiného uplatňovali k potírání těl zemřelých, aby tak zmírnili mrtvolný zápach.

Lepší než pomeranč

A proti tělesnému zápachu živých těl – který ovšem může být leckdy podobně intenzivní jako ten mrtvolný ve starověku - funguje tato původně středomořská plodina i dnes. Zvlášť v kombinaci s jablečným octem.

Podle odborníků na výživu obsahuje kombinaci živin, které z ní dělají superpotravinu. Účinnou například i v boji s rakovinou. Vděčí za to zejména směsi silic myristicin, limonen, eugenol a alfa-thujen.

Je to silný antioxidant díky množství flavonoidů včetně apigeninu, apiinu, luteolinu a crisoeriolu a luteolinu. Navíc obsahuje třikrát víc vitaminu C než například pomeranč. Takže se podílí na dobré funkci imunitního systému a mladistvém vzhledu kůže. K tomu v ní najdeme i karotenoidy, podobně jako v mrkvi, které pomáhají udržovat náš zrak, ale i bránit se proti škodlivým účinkům UV záření.

Čistí krev a tvoří nové krvinky

A není to zdaleka všechno, zač bychom měli být vděčni petrželi. Díky obrovské dávce chlorofylu se také významně podílí na čištění krve i na tvorbě nových červených krvinek.

Chlorofyl a flavonoidy pomáhají zlepšit formování buněčných tripeptidů, což zase souvisí s lepší schopností těla hojit různé rány a zranění.

Petržel je úžasným zdrojem kyseliny listové, která umí redukovat množství homocysteinu. Homocystein se podílí na zánětech spojených s kardiovaskulárním onemocněním a degenerací mozku. Kyselina listová hraje také důležitou roli v těhotenství, zejména při vývoji plodu.

A co dál? Petržel je také silně močopudná. Tím pomáhá snižovat vysoký krevní tlak a zlepšuje funkci ledvin. Podporuje vylučování sodíku a vody pomocí moči a zvyšuje zpětné vstřebávání draslíku do ledvin. To důležité při špatném oběhu, otocích nebo celulitidě.

Pomáhá i alergikům

Šťáva z petržele se odedávna používala pro stimulaci děložních stahů během porodu, ale také pro zlepšení pleti a struktury vlasů.

Tím, že redukuje záněty a tvorbu hlenů v těle, má petržel dobré výsledky i při boji s astmatem, alergiemi, bronchitidou a infekcemi močových cest.

O tom, v čem je které kořenová zelenina prospěšná lidskému organismu, se můžete dočíst zde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Ukázalo se, že Madonna ve své sbírce skrývá dávno ztracený obraz. Měl zmizet z Francie koncem 1. světové...

Styl

Začal čínský nový rok ve znamení králíka. Pro většinu znamení zvěrokruhu by to měl být skvělý rok....

Tech

Rusko vybavilo svoje ponorky Belgorod novými a nedostižnými jadernými torpédy Poseidon