Naučte své děti mýt si vlasy. Poradíme vám nejlepší způsob

 Děti 
03. června 2019 10:33 / Šárka Sokolská
  0
📷
4 fotografie v galerii
V určitém období už může dítě používat také šampony pro dospělé Depositphotos
Že dítě a šampon pro dospělé nejdou k sobě? Omyl. Jdou. Jen stačí vybrat vhodné přípravky a naučit dítě správně dbát o své vlasy.

Dětské šampony jsou fajn. Neštípou v očích a jsou jemné k prvním vláskům. Jenomže od určité doby se i ony míjejí svým efektem. A v tu dobu je třeba sáhnout po "dospěláckých" produktech, a také naučit je dítě používat. Jak na to?

Přírodní a jemné

Až budete své ratolesti vybírat jeho první opravdový šampon, čtěte dobře jeho složení. Volte takový výrobek, který je určený pro jemné vlasy a má hypoalergenní složení.  Vhodné jsou i produkty s maximem přírodních složek, bez silikonů, parabenů a sulfátových tenzidů. Holčičkám nezapomeňte přibalit séra nebo kondicionéry, které usnadní rozčesávání a hlavně udrží vlásky zdravé.

Jako máma

Máte obavu, že dítě nebude chtít šampon používat? Na první nákup jej vezměte s sebou a nechejte, ať si samo vybere takovou vůni, která se mu bude líbit. Pak mu vysvětlete, že už bude jako máma nebo táta a bude mít svou vlastní lahvičku s produktem, kterou může používat jenom on sám. Navíc si vzpomeňte na své dětství, jak jste hrozně rádi sahali po kosmetice dospělých a pak jste se tím chlubili ve škole. A na tuto notu zahrajte i vašemu dítěti. 

Zahrajte si na kadeřnictví

Nejlepší dobou, kdy naučit dítě pečovat o své vlasy, je právě doba před prázdninami. V tu dobu děti často tráví u babičky nebo na táboře, kde se samostatnost vyplácí. Začněte s tím už doma a zahrajte si na kadeřnici a klienta. Vy jako kadeřnice budete dítěti vysvětlovat, co přesně děláte během mytí a pak si role můžete obrátit.

Kolik čeho

Důležité bude vysvětlit dítěti, jaké množství šamponu je vhodné. Děti totiž milují pěnu a čím víc jí je, tím lépe. Jenomže to by se vám u drahých šamponů nemuselo vyplatit. Vysvětlete jim, že moc pěny naopak škodí vláskům a že si stačí dát množství o objemu čajové lžičky. Stejně tak dítěte vysvětlete, že nejlepší je mýt si vlasy dvakrát a nezapomenout ani na kondicionér. A pak vám zbývá ještě jedno. Naučit děti manipulovat s fénem. Jak správně fénovat vlasy, abyste je nepoškodili, jsme psali zde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Agáta Hanychová předhodila fanynkám svého bratra Cyrila. Její holčičky ho hned začaly obdivovat

Styl

Středomořská strava prokazatelně snižuje riziko vzniku mnoha závažných onemocnění

Tech

Rusko vzkřísilo muzejní obrněné transportéry BTR-50P. Jejich bojeschopnost je ale pochybná