Nevíte, jaké oční stíny se k vám hodí? Řiďte se jednoduchým pravidlem

 Krása 
06. června 2019 07:51 / Eva Vogelová
  1
📷
9 fotografií v galerii
Oční stíny zvýrazní vaše oči  Depositphotos
Ke kompletnímu make-upu patří oční stíny, které nemůžete vynechat. Dobře zvolené stíny zvýrazní vaše oči. Spousta žen si není jistá, jaká barva očních stínů se k nim hodí. Máte stejný problém? Vyberte si ji podle barvy svých očích a budete mít jistotu, že vám padne.

S tvarem a barvami očních stínů si můžete pohrát. Každé ženě však nesluší všechny odstíny, proto je potřeba zvolit barvu, která se k vaším očím hodí. Odteď už si s tím nebudete muset lámat hlavu, poradíme vám, jaké oční stíny vám sednou.  

Hnědé oči

Hnědé oči má patrně nejvíce lidí v Evropě. S nimi se nemusíte bát různých barevných kombinací. Nedoporučujeme vám však používat výrazně červené oční stíny. Může se totiž stát, že budete vypadat, jakoby vám dal někdo pěstí do oka.

K hnědým očím se nejvíce hodí meruňková, zlatá, skořicová, růžová, béžová, fialová a zelená barva. Tyto odstíny můžete spolu různě zkombinovat. Pokud chcete vyzkoušet neobvyklé líčení, vsaďte na výraznou žlutou barvu, která by vám však měla ladit s oblečením.

Zelené oči

Zelené oči jsou vzácné, má je málo lidí, a proto by měly vyniknout. K zeleným očím se hodí všechny odstíny fialové barvy. Krásu vašich kukadel podtrhne i metalická zlatá a šedá barva. Nemusíte se vyhýbat ani švestkovému, světle hnědému a stříbrnému odstínu očních stínů.

Modré oči

Modré oči jsou krásné, připomínají pomněnky či čistou studánku. Můžete si dovolit tmavší i světlejší odstíny barev. K vašim očím jde stříbrná, bronzová či šedá barva. S kouřovými stíny v takových barvách budete vypadat krásně.

Dále se k vašim očím hodí hnědé a tělové odstíny. Pokud se chcete nalíčit opravdu výrazně, vyzkoušejte oranžovou barvu. K hezkým očním stínům, potřebujete mít i krásné řasy. O tom, jak si udělat dokonalé řasy, jsme psali zde.

Šedé oči

Šedé oči jsou také poměrně speciální. Pokud máte šedá kukadla, budou vám sedět podobné odstíny jako lidem s modrýma očima. Znamená to, že se k vám budou hodit kovové odstíny.

Zlaté a bronzové barvy vám budou rozhodně slušet. Se stříbrnou a šedou barvou své oči moc nezvýrazníte. Vyzkoušet můžete i meruňkovou, světle červenou až růžovou nebo tmavě modrou barvu.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Agáta Hanychová předhodila fanynkám svého bratra Cyrila. Její holčičky ho hned začaly obdivovat

Styl

Středomořská strava prokazatelně snižuje riziko vzniku mnoha závažných onemocnění

Tech

Rusko vzkřísilo muzejní obrněné transportéry BTR-50P. Jejich bojeschopnost je ale pochybná