Za vrásky kolem očí může často i nesprávný postup při odličování

Nestačí si oči jen odlíčit, musíte to udělat správně
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Krása 
18. července 2019 08:57 / Depositphotos
  4   0
Že by se měla žena odličovat každý den, a to i když nemá make-up, se obecně ví. Ale že při špatném odličování očí vznikají vrásky, možná už tak známé není. Nepodceňte proto tuto rutinní proceduru a naučte se být ke své pleti náležitě citlivé.

Když si špatně odličujete z očí řasenku, tužku nebo stíny, může to dopadnout i tak, že máte opuchlá víčka, slzíte, štípou vás oči a v krajním případě si můžete vykoledovat i zánět spojivek. Přitom to jde i bez bolesti a hlavně bez zbytečné zátěže citlivého očního okolí.

Správné pomůcky

Je až k nevíře, kolik se najde žen, které nevědí, jaké odličovací prostředky jsou pro její pleť nejlepší. Při výběru pleťových vod, mlék či micelárních vod záleží na tom, zda používáte klasická nebo voděodolná líčidla. U druhé varianty potřebujete k odlíčení olejnaté přípravky. S olejnatým odličovačem na oči ale chybu neuděláte nikdy - kromě líčení vás zbaví i nečistot.

Nejlepší jsou produkty bez alkoholu, který vaši pleť zbytečně vysušuje a tím nutí ke zvýšené produkci mazu. Úplně zbytečná je parfemace, takže pokud máte citlivou pleť, voňavým přípravkům se raději vyhněte.

Dobrou službu vaší kůži nedělají ani parabeny, silikony či přemíra konzervantů. Lidem s citlivější pletí totiž mohou způsobit vyrážku.

Jak zacházet s odličovacími tampony

Správná technika při odličování není samozřejmostí. Aby vaše oči nebyly podrážděné a zarudlé, osvojte si několik jednoduchých kroků.

  • Pokud nosíte kontaktní čočky, nezapomeňte je před odličováním vyndat.
  • Navlhčená pleť se vám bude odličovat jednodušeji a vyhnete se mechanickému poškození očního okolí. Namočte si celý obličej nebo odličování provádějte navlhčeným vatovým tamponem.
  • Navlhčený nebo suchý odličovací tampon pokapejte odličovacím prostředkem, přiložte na oči a nechte chvilku působit.
  • Řasy odličujte pohybem tamponu shora dolů.
  • Předcházejte vráskám – oblast pod očima odličujte směrem od vnitřního koutku k vnějšímu.
  • Oči nikdy nedrhněte silou a okolní kůži nenatahujte.
  • Opakujte odličovací postup s novým tamponem, dokud nezůstane čistý. Ze špinavého tamponku totiž nečistoty opět přenášíte na pleť a tím ucpáváte póry.
  • Odličovací ubrousky používejte jen jako poslední záchranu třeba na dovolené.

Protože je oční okolí velmi jemné, chovejte se k němu citlivě. Špatná technika odličování (například tahání řas nebo kůže pod očima) totiž podporuje vznik vrásek. Nezapomeňte – oční okolí není natolik elastické, aby vydrželo špatné odličování bez úhony.

Oční okolí vyžaduje speciální péči

Jako další krok po odlíčení nezapomínejte na aplikaci očního krému. Pomůže citlivému očnímu okolí přes noc regenerovat a hydratuje jej. Ideální jsou regenerační noční krémy, které dokáží redukovat vrásky v epidermis i dermis (svrchní i hlubší vrstvě kůže), pleť vyživují a chrání ji před škodlivými vlivy. O tom, jak si doma vyrobit kvalitní a šetrný odličovač bez chemie, jsme psali zde.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nechce se vám k moři, ale bez vody si léto nedovedete představit? Máme pro vás netradiční tip

Dům a zahrada

Kočky se mohou snadno přehřát. Pomozte jim překonat horké letní počasí

Bydlení

Pokud jste našli na oblečení skvrny od trávy, můžete je vyčistit hned několika způsoby

Zavřít reklamu