Toužíte po dlouhých vlasech? Poradíme, jak podpořit jejich rychlejší růst

 Krása 
18. října 2019 10:32 / Eva Vogelová
  0   0
📷
5 fotografií v galerii
Dlouhé vlasy ženám sluší Depositphotos
Dlouhé vlasy podtrhují ženskou krásu. Problém je, že rostou poměrně dlouho. Pokud chcete mít dlouhé vlasy téměř až po zadek, budete si na ně muset počkat. Existují však způsoby, jak se dá růst vlasů urychlit. Inspirujte se.

Dlouhé a husté vlasy nemá každý, ale spousta lidí po nich touží. A to nejen ženy, ale i někteří muži. Množství a hustota vlasů se dá ovlivnit jen těžko. Rychlost růstu vlasů však podpořit lze. Budete muset změnit některé návyky a více o svoji hřívu pečovat. Budete se však muset na nějakou chvíli rozloučit s barvením, fénováním a kulmováním. Všechny tyto procedury totiž vlasy ničí a zpomalují jejich růst.

Dopřejte svojí vlasové pokožce masáž

Minimálně jednou denně si najděte několik minut na to, abyste si v klidu sedli a namasírovali si hlavu. O masáž můžete poprosit i někoho blízkého. Od ostatních to bývá zpravidla příjemnější. Masáž pokožky hlavu prokrví. Krev může lépe proudit do vlasových folikulů, což stimuluje rychlejší růst vlasů. Hlavu si namasírujte konečky prstů, což můžete dělat i během mytí hlavy.

Naučte se vlasy správně česat

Česání patrně patří mezi činnost, kterou opakujete denně. Příliš nezáleží na tom, jaký typ hřebenu vlastníte, protože důležitá je technika česání. Většina lidí si češe vlasy od vrchu dolů, což je špatně. Mělo by se to dělat naopak. Začněte u konečků a pokračujte směrem vzhůru. Možná vám to nedává moc smysl, ale tímto způsobem se vaše vlasy méně poškodí.

Nenoste pevně stažený culík

Možná si pravidelně děláte culík a během toho si patrně ani neuvědomujete, že svým vlasům ubližujete. Pokud si svůj cop pevně stahujete a vysunujete ho nahoru, vaše vlasy se poškozují. Lámou se a hodně vypadávají. Pokud se culíku nechcete vzdát, svažte si ho volněji v místě blíže krku.

Vmasírujte si do vlasové pokožky olivový olej

Olivový olej dokáže divy. Jde o přírodní prostředek, který podpoří růst vlasů. Obsahuje antioxidanty a vitamin E. Vmasírujte si do vlasové pokožky zhruba dvě až tři polévkové lžíce oleje a zakryjte si vlasy třeba ručníkem. Olej nechte působit zhruba dvacet minut a poté ho opláchněte. Dále čtěte: Ofinu si můžete zkrátit i sami. Jak na to?

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sandra Nováková popsala hádky s partnerem. Živěji, než byste čekali

Styl

Těchto dvanáct jídel pleť skutečně nesnáší. Raději se jim vyhýbejte

Dům a zahrada

Než přijdou Dušičky, vyčistěte náhrobky. Na každý materiál platí něco jiného

Zavřít reklamu