Zázvor prospívá zdraví, ale může i ublížit

 Zdraví 
22. února 2020 09:06 / Eva Vogelová
  0
📷
7 fotografií v galerii
Zázvor by mohl ublížit těhotným ženám  Pexels
Závor má pozitivní vliv na lidský organismus. Obsahuje velké množství vitaminů a minerálů. Má protizánětlivé účinky. Posiluje imunitu a podporuje trávení. Přesto všechno však není pro některé jedince vhodný. Zjistěte, zda to nejste právě vy, kdo by se mu měl vyhnout.

Zázvor patří mezi nejzdravější rostliny, ale některým lidem by mohl uškodit. Nemá dobrý vliv zejména na těhotné ženy či jedince s podváhou. Velmi malé množství zázvoru by patrně nemělo uškodit nikomu, ale pokud ho konzumujete často, ujistěte se, zda pro vás není nebezpečný.

Hemofilie

Zázvor zlepšuje krevní cirkulaci či napomáhá lidem s cukrovkou. Na jedince, kteří trpí hemofilií, má zázvor negativní účinek. Jde o geneticky podmíněné onemocnění, které se projevuje poruchou srážlivosti krve.

Hemofilie se projevuje nezvykle dlouhým krvácením po banálních úrazech či dokonce bez příčiny. Spontánní krvácení nemusí probíhat pouze vně, ale i uvnitř. Časté konzumování zázvoru krvácení zesílí.

Porucha přijmu potravy

Pokud trpíte nějakým typem poruchy příjmu potravy, na zázvor rovnou zapomeňte. Neměli byste ho konzumovat ani jednou za čas. Zázvor stimuluje trávicí proces. Pomůže lidem, kteří mají potíže s trávením a trápí je třeba zácpa či žaludeční bolesti.

Napomáhá lidem při hubnutí. Pokud naopak potřebujete přibrat, rozhodně ho ze svého jídelníčku vynechte. Zasytí vás a sníží vám chuť k jídlu, takže se vám bude chtít jíst méně.

Kombinace léků

Pokud užíváte velké množství léků a nevíte, s čím vším je můžete užívat, zeptejte se svého lékaře, zda můžete zázvor konzumovat. Mohlo by to na vás mít negativní dopad. Zázvor dokáže napomoct ke snížení tlaku, ale pokud na vysoký tlak berete léky, nekonzumujte ho. Mohl by na vás mít spíše opačný efekt. Zázvor vynechte i v případě, že užíváte inzulín a betablokátory.

Těhotenství

Těhotenství může provázet nachlazení. Spousta lidí v tomto stavu sáhne automaticky po zázvoru. Ženy v očekávání by si však na něj měly dát pozor. V začátcích těhotenství může malé množství zázvoru pomoci s ranními nevolnosti. Později už ho však raději nezkoušejte.

Zázvor má stimulační účinky. Obsahuje stimulanty, které mohou spustit kontrakce a následně nastane předčasný porod. Z toho důvodu zázvor v posledních týdnech těhotenství raději vůbec nekonzumujte. Kiwi naopak těhotným ženám prospívá.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zemřel herec Matthew Perry. V pouhých 54 letech tragicky utonul ve své vířivce

Styl

Jak docílit dlouhých řas a hustého obočí přírodní cestou? Vsaďte na vitamín E a ricinový olej

Tech

Do Prahy přijede šokující koncept Inception, ukáže se v listopadu na e-Salonu v Letňanech