Co dělají a jak fungují virtuální milenci v Číně. U žen jsou stále populárnější

 Vztahy 
28. března 2020 11:22 / Blanka Štiková
  0
📷
7 fotografií v galerii
Virtuální milenci jsou u čínských žen stále populárnější Pixabay
Mnoho lidí dnes žije single, často jde o úspěšné lidi s minimem času. Někdo si zvykne být sám a jiný úplně sám být nechce. Každý zkrátka řeší samotu jinak.

V Číně to například ženy řeší tak, že si platí virtuální milence. A vypadá, že to funguje, mají totiž díky tomu uspokojení svých citových potřeb i bez fyzického kontaktu. Jak to celé funguje?

Nový trend v lásce

Říkáte si, proč by někdo platil za něco podobného, jako je virtuální milenec? Odpověď není až tak složitá. Jde v podstatě o jakési jednodušší řešení partnerského vztahu pro zaneprázdněné a hodně pracující ženy. Podle agentury AFP v Číně neustále přibývá svobodných žen zaměřujících se na svoji kariéru, které však také touží po nějakém citu. Přesně pro ně je pak ideální virtuální milenec. A je nutno podotknout, že jde o mladé ženy, klientelu virtuálních společníků prý totiž většinou tvoří ženy ve věku kolem 20 let. Takovéto ženy jsou profesně úspěšné, ale nemají čas na vztahy. Zároveň však mají vyšší příjmy a logicky tedy nechtějí mít úplně prázdný partnerský život. Zde se hodí virtuální milenec, neboť ženě není zbytečně na obtíž, protože taková žena má málo času. Ale zároveň společník ženě dává určité citové uspokojení, když ho žena právě potřebuje. To nezní tak špatně, jen za to samozřejmě musí ženy platit.

Co dělá virtuální milenec

Kde vlastně dámy svého společníka seženou? Single ženy si své virtuální společníky pronajímají přes server WeChat nebo přes aplikaci Taobao. A co to ten virtuální milenec je? Jde o lidské společníky, kteří jsou určeni pouze pro vzdálenou komunikaci. To znamená, že žena svého najatého společníka nikdy osobně neuvidí a může si s ním jen psát po internetu či prostřednictvím SMS a dále telefonovat nebo využívat videohovory. Fyzicky se však tito dva jedinci nesetkají, vzájemná korespondence ženě však přesto navodí příjemný pocit, že ji má někdo rád a že se o ni někdo zajímá.

Funguje to v podstatě tak, že si žena za svého virtuálního společníka zaplatí a on jí například přes telefon může popřát hezký den, může jí psát příjemné a povzbudivé smsky anebo s ní přímo mluvit přes video. Vzájemná konverzace se společníkem je ženě příjemná, mluví se o všem možném, ttřeba o lásce, o citech, je také možné se svěřovat či chtít radu. To vše ženě navodí iluzi skutečného vztahu, jen ten fyzický kontakt tam chybí a jde čistě o jakousi platonickou formu vztahu. Navíc to má i své výhody. Virtuální milenec například nevyžaduje žádné závazky a je na ženu stále milý dle jejího přání, dále s ním nezažijete hádky a ani po vás nic nebude chtít. Jen to asi chce dávat si pozor na své city, aby žena neutrpěla zklamání.

A kolik že to stojí?

Dalo by se říct, že vlastně platíte za kousek lásky, která je vám za peníze dopřávána. Pokud takovou službu využíváte, chce to samozřejmě slušný příjem, neboť společník vychází měsíčně přibližně na 1000 jüanů, to je v přepočtu asi 3250 Kč. Ale ceny se samozřejmě mohou lišit v závislosti na tom, jak často a jak moc je asistence virtuálního milence využívána. Úplně levné to ale určitě není, neboť jen za půl hodiny, kdy si se společníkem vyměníte několik textových zpráv, zaplatíte například několik jüanů, jistě vás tedy nepřekvapí, že předplatné telefonátů na měsíc pak už může stát až několik tisíc. Ale čínským ženám se tato investice evidentně vyplatí.

V Číně to nikdy ženy neměly úplně snadné

Říkáte si, proč je tento trend právě v Číně? V čínské společnosti totiž ještě donedávna bylo svobodné prožívání lásky naplno stěžejní, protože svatba tam byla brána spíše jako sociální povinnost než jako svobodné rozhodnutí. Pak tu také byla politika jednoho dítěte, ta zčásti mohla být nápomocná ke vzniku generace sebejistých žen, které začaly mít ambice a chtěly uspět právě tak jako čínští muži. Loňská zpráva Světového ekonomického fóra o nerovnosti pohlaví ukázala, že Čína z celkem 149 zemí byla až na 103. místě, ohledně příležitosti žen budovat si kariéru pak Čína skončila na 86. místě.

V dnešní době se jistě mají čínské ženy lépe než dříve, ale dalo by se říct, že žijí v jakési izolaci. Svoje dospívání stráví studiem, aby se dostaly na univerzity a na vztahy nemají čas až do dokončení vysoké školy. Poté se ale zase musí věnovat kariéře, a tak opět nemají čas na osobní život. Zajímá je především kariéra a finanční nezávislost, vdavky chtějí odložit na později. A přesně pro takovéto ženy je varianta virtuálních milenců ideální, protože mohou mít alespoň nějaký vztah a alespoň nějaký citový prožitek. Kdo ví, možná ani nemají chuť se skutečně obejmout s reálným mužem, možná je snazší nejprve si vyzkoušet platonický vztah.

Závěr

Doba, kdy neexistoval internet a sním spojená virtualita jsou již dávno pryč. S novou dobou internetu ustupují do ústranní i normální dlouhodobé a funkční vztahy, naopak přibývají způsoby, jak mít volné vztahy a nebýt na nikom závislý. Je však otázkou, zda může virtuální milenec nahradit pravého starostlivého partnera, který s vámi bude mít i fyzický kontakt. V dnešní době si lidé běžné píší s cizími lidmi, ale otázkou je, zda je to pro ně vůbec přínosné. Je třeba si položit otázku, zda je více realita či virtualita. Sebekrásnější virtualita přece nikdy nenahradí realitu okamžiku a pocitu. Může virtualita skutečně uspokojit citové potřeby? Dále čtěte: Které páry mají největší šanci na nejšťastnější manželství? Dle vědců to prozradí výška.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Tech

8 mýtů o hybridech, které vám brání vytěžit z tohoto pohonu maximum