Oko na punčoše se vám udělá raz dva. Pomůže dát silonky do mrazáku

 Ostatní 
10. dubna 2020 11:21 / Marie Popelková
  1   0
📷
4 fotografie v galerii
Silonky jsou náchylné na roztrhnutí Depositphotos
Dírka na silonkách vznikne velmi snadno, někdy hned při neopatrném oblékání, jindy v průběhu dne, kdy například zavadíte o ostřejší hranu nebo se nedopatřením dotknete nohou drsného povrchu. Nebojte, i takovou nečekanou patálii lze ještě zachránit.

Možná to znáte z vlastní zkušenosti - ráno pospícháte do práce, oblékáte si silonky a najednou se vám na punčoše vytvoří oko. Mnohdy už nemáte čas se převléct nebo jednoduše nemáte zrovna po ruce nové silonky. To je hodně nepříjemné, protože malá trhlinka se brzy změní ve velkou díru, která bude nepřehlédnutelná.

Nepodceňte přípravu

Oko na punčoše vzniká velmi často právě při oblékání. Pokud se vám to děje pravidelně, je jasné, že něco děláte špatně. Poradíme vám, jak si silonky navléct bez úhony.

Ze všeho nejdříve mějte na paměti, že pokud nosíte silonky, měly byste mít vždy upravené nehty na rukou i nohou. Pokud je máte roztřepené a neupravené, je jasné, že riziko vzniku dírky je poměrně vysoké. Kromě upravených nehtů byste také měly mít oholené nohy a je vhodné si těsně před oblékáním silonek dát na ruce hydratační krém. Pro jistotu si sundejte i šperky, kterými byste mohly punčochy při oblékání zničit.

Lepší je to v sedě

Než si silonky začnete oblékat, dobře se podívejte, jestli je máte nachystané správně. Když si je totiž oblečete naopak, budete je muset zase sundat a šance na oko bude opět vyšší.

Kdo má dobrou stabilitu, zvládne si silonky bez problémů obléct i ve stoje. Balancováním na jedné noze navíc posílíte střed těla, takže uděláte i něco pro své zdraví. Pokud vám ale dělá postoj na jedné noze potíže, raději si k navlékání silonek sedněte.

Jednu nohavici punčoch si narolujte na ruku a zase ji stáhněte dolů. Do špičky silonek vložte prstíky u nohou a opatrně punčochy vytáhněte nahoru na stehno. To samé zopakujte u druhé nohy. Nakonec se přesvědčte, zda je pata a špička na svém místě. Silonky si nezapomeňte vytáhnout až k pasu.

Mějte u sebe náhradu

Než vyrazíte ven, nezapomeňte si do kabelky dát jedny nové silonky pro případ nečekané nehody. Nezaberou skoro žádné místo, ale oceníte je ve chvíli, kdy si punčochy během dne roztrhnete o nehet, ostrý roh kabelky či cokoliv jiného. Ne nadarmo se říká, že štěstí přeje připraveným.

Můžete také vyzkoušet jeden fígl, který funguje jako perfektní prevence. Jakmile si koupíte nové punčochy, opláchněte je pod vodou a dejte v plastovém pytlíku na noc do mrazáku. Druhý den počkejte, až rozmrznou, oblékněte se a vyrazte do ulic. Kouzlo spočívá v tom, že mráz posílí vlákna a ta se potom méně trhají. Snížíte tak riziko, že se oko na punčoše objeví.

Když je už oko na světě

Zatrhnout silonky nedá žádnou velkou práci. Pokud se vám to přihodí a vy zrovna nemáte po ruce náhradní punčochy, snažte se malou trhlinku zajistit tak, aby se dál nezvětšovala. Vyzkoušet můžete jeden z následujících dvou postupů:

Lak na vlasy

Lak na vlasy nemusíte využít jen k fixaci vašeho účesu, poskytne vám první pomoc i v případě zatržených silonek. Hned jak si malé trhlinky všimnete, přelakujte ji. Lepivý lak nitky zafixuje a oko se vám nebude zvětšovat. Den v natržených punčochách tak přežijete bez větší úhony. Lak na vlasy se navíc dá sehnat i v malém cestovním balení, takže vám v kabelce zabere jen minimum místa.

Lak na nehty

Tenhle trik zná většina žen. Malou dírku jemně přetřete nejlépe bezbarvým lakem na nehty. Slepená vlákna se přestanou dál trhat. Roztržené silonky ale hned nevyhazujte, mohou se vám doma ještě hodit, jak jsme psali zde.

Tip: A pokud i přes veškerá opatření máte velkou spotřebu silonek, možná se vám vyplatí poohlédnout se po punčocháčích, které se zkrátka netrhají. Je to díky speciální přízi. Technologie pletení jednoduše zabraňuje pouštění ok.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sandra Nováková popsala hádky s partnerem. Živěji, než byste čekali

Styl

Památka zesnulých nebo Halloween? Jak se slaví svátek mrtvých napříč světem

Tech

Auta sbírají o svých uživatelích spoustu dat. Některé státy na to už reagují

Zavřít reklamu