Tvořící se akné Vám může prozradit zdravotní problémy

Pleť je odrazem vašeho zdraví. Pupínky v jednotlivých částech tváře vám ledacos prozradí.
 Zdraví 
12. dubna 2017 19:05 / Internet
  4   0
Akné nevzniká jen v důsledku toho, že máte mastnou pleť. Příčiny jeho vzniku jsou úplně jinde.

Pár pupínků sem, pár pupínků tam, takové prkotiny vy zásadně neřešíte? To je ale chyba! Nedokonalosti, které se nám objevují na tváři, totiž nemusejí být jen pouhým kosmetickým problémem. Může se z nich dokonce vyklubat problém hodně závažný, jakým je například mononukleóza, poruchy ledvin nebo onemocnění jater! 

Čelo

Akné na čele je nejčastěji způsobeno špatným stravováním. Na svědomí ho má konzumace příliš tučných jídel. Nevhodné je také časté jedení předpřipravených a instantních jídel, stejně jako konzerv nebo mražených potravin. Dejte si raději něco čerstvého, prospěje to vašemu zažívání. Důležité je také pít velké množství vody.
 
Na kvalitu pleti na čele má vliv i spánek. Jeho nedostatek vede k nedokonalostem. Každý den byste měli spát minimálně sedm až devět hodin, aby mělo tělo čas zklidnit váš trávicí systém. 

Tváře

Hlavní příčinou pupínků na tvářích je stres. Kromě toho se na nich podílí také problémy s dýchacím ústrojím, které mohou být způsobeny alergiemi nebo kouřením. Hoďte se do pohody a místo kouření si běžte raději zasportovat, zabijete tím dvě mouchy jednou ranou.
 
I zde hraje určitou roli špatné stravování, konkrétně přílišná konzumace mléčných výrobků. Řešením je jíst listovou zeleninu a obiloviny. Omezte naopak pokrmy z masa a mléka.

Ústa a brada

Za akné na bradě a v okolí úst může hormonální nerovnováha a stres. Indikuje také problémy s ledvinami. Těm předejte pitím velkého množství tekutin.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Inspirace na víkend. Zatoulejte se na jedno z nejzajímavějších míst v České republice

Dům a zahrada

Vypěstujte si zelí na balkoně. Jde to v obyčejné bedýnce

Bydlení

Malou místnost lze opticky zvětšit různými způsoby. I vhodným výběrem podlahy

Zavřít reklamu