Jak docílít snadného rozčesávání umytých vlasů

 Krása 
01. března 2021 10:45 / Mirka Malá
  0
📷
4 fotografie v galerii
Snadné rozčesávání má několik podmínek Depositphotos
Některé vlasy se při mytí zacuchávají více než jiné a mnohdy ani kondicionér není zrovna velkým pomocníkem. Učesat pak umyté vlasy je pro mnohé ženy spíše utrpením než radostí.

Vše má ale svoje řešení a i nepoddajné vlasy lze snadno rozčesat pomocí těch správných produktů a samozřejmě i správné péče.

Vlasy rozčesávejte už před mytím

To řada žen vůbec nedělá, ačkoliv to má na kvalitu rozčesávání po umytí také svůj vliv. Díky rozčesání před mytím budou vlasy od sebe hezky oddělené a pokud je zbytečně během mytí nebudete zacuchávat, docílíte tak jejich snadného konečného rozčesání. Opravdu totiž není nutné při mytí s vlasy všelijak manipulovat. Jen na ně naneste šampon, který jemně vmasírujete u kořínků a pak jen opláchněte.

Vlasy po mytí nechte uschnout

Po umytí vlasy jemně vymačkejte do ručníku a nechte je přirozeně schnout. Pokud máte naspěch, můžete vlasům pomoci prostřednictvím fénu, ale jen trochu a pak je opravdu nechte přirozeně doschnout. Vlasy nakonec rozčešte až ve chvíli, kdy budou zcela suché. To z toho důvodu, že rozčesávání mokrých vlasů je těžší, a vlasy proto také více poškozuje.

Vlasy potřebují správný typ kartáče

Pokud používáte raději hřeben, pak používejte ten se širšími zuby a vlasy jím rozčesávejte po menších pramenech. Kadeřníci radí používat především dřevěné hřebeny nebo případně ty z tvrdé gumy, zatímco naopak nedoporučují používání plastových hřebenů.

Pokud máte raději kartáče, pak si vyberte takový, který přesně odpovídá typu vašich vlasů. Pak vám budou perfektně sloužit.

Vlasy především rozčesávejte od konečků vlasů. Nikdy je nerozčesávejte od kořínků, protože tzv. "cuchance" se pak posunují po celé délce vlasů a rozčesávání je složité a často i bolestivé.

Vlasům pomáhá kondicionér

Dnes jsou kondicionéry na rozčesávání naprostou samozřejmostí, ale ani tyto vlasové produkty někdy nezvládnou udělat všechnu práci samy. Proto je ideální dodržet všechny postupy. Mnohé kondicionéry rovněž plní regenerační funkci a dokáží si poradit s některými poškozeními vlasů. Dále čtěte: Jedna zásadní věc v péči o vlasy, která pomáhá předcházet lámání a krepatění vlasů.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Michal David oslavil šedesátiny s dvouletým zpožděním. Dostal ale multiplatinovou desku

Styl

Nestárneme jen věkem, ale také stresem. Díky němu rychleji stárne náš imunitní systém a přicházejí...

Dům a zahrada

Přilákejte včely na zahrádku. Modré květiny jsou pro ně výjimečné

Zavřít reklamu